فیزیوتراپی مچ دست

در قسمت مچ دست عصبی وجود دارد که به آن مدیان می‌گویند. مهم‌ترین قسمتی که عصب در آن گیر می‌افتد مچ دست است. این قسمت مانند یک تونلی است که اگر به هر علتی به آن فشار وارد شود، انگشتان دچار خواب رفتگی می‌شوند و علامتی مثل مورمور و گزگز شدن دست‌ها پدیدار می‌شود. با درمان فیزیوتراپی مچ دسستتان بدانید که بی‌حرکتی به پایان رسیده است. هدف این است که کاهش درد، کاهش تورم در مچ دست و انگشتان، افزایش تحرک و قدرت دست به بازگرداندن عملکرد آن کمک شود. این امر بسیار مهم است که پیگیر درمان‌های خود باشید و آن‌ها را انجام دهید، چرا که فیزیوتراپ می‌تواند از عوارض و مشکلات پیش‌ رو جلوگیری کند.

فیزیوتراپی مچ دست

درمان‌ها شامل موارد زیر است:

یخ، محیط سرد و گرم (حمام کنترل) برای کاهش درد و ورم ناشی از گردش خون ضعیف

استفاده از دستگاه تنس (TENS) که محرک الکتریکی عصب از طریق پوست، برای کاهش درد

استفاده از جکوزی و ظرف مخصوصی که مقداری پارافین در آن ریخته (حمام پارافین) و دست خود را در آن مالش دهید، این کار باعث تسکین درد است و همچنین به سفت شدن مفاصل کمک می‌کند.

انجام تمرین‌های تقویتی مچ دست

انجام تمرین‌های کاربردی روزانه مانند: بستن دکمه پیراهن، شانه کردن مو و غیره.

اطلاعات پزشکی و توصیه‌های عنوان شده جهت انجام فعالیت دست بسته به ظرفیت آن باید عمل شود، مثلا اگر چه دست دچار درد شود ولی ممکن است فیزیوتراپ حداکثر توصیه را برای بهبود از شما بخواهد.

آموزش ورزش‌های مناسب جهت برنامه خانگی باید صورت گیرد و در مورد هر یک از حرکات و عوارض آن‌ها باید توضیحات بالقوه داده شود.

منبع: www.readaptation-universelle.com

مطالب مرتبط:

فیزیوتراپی زانو

فیزیوتراپی در تهرانپارس

دکتر سید وحید قیری

فیزیوتراپی پارس

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *