فواید نوشیدن یک فنجان شکلات داغ

می‌توانید هر زمان که از کار خسته شدید، یک فنجان شکلات داغ بنوشید یا حتی فقط بخاطر اینکه هوا سرد است و یک نوشیدنی داغ می‌طلبد! همچنین یک نوشیدنی جذاب برای مهمانی‌هایتان است. این مطلب را بخوانید تا بدانید که یک فنجان شکلات داغ چطور می‌تواند برای سلامتی شما مفید باشد.

فواید نوشیدن یک فنجان شکلات داغ

در تحقیقات بسیاری پودر کاکائو بعنوان یک ویتامین جدید معرفی شده است، چرا که می‌تواند تأثیرات مثبتی بر روی قلب و گردش خون شما داشته باشد. کاکائو سرشار از آنتی‌اکسیدان است. مطالعات نشان می‌دهند که کاکائو حاوی آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری در مقایسه با چای سبز و چای سیاه است. البته باید بدانید که داغ بودن کاکائو اهمیت زیادی دارد. زمانی که کاکائو را حرارت می‌دهید آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری منتشر می‌شوند. کاکائو همچنین غنی از فلاونوئیدهاست که به بدن انسان در پردازش نیتریک اکساید و در نتیجه بهبود گردش خون، کاهش فشار خون بالا و افزایش سطح سلامتی قلب کمک می‌کنند. فلاونوئیدها همچنین از آمیختن پلاکت‌های خونی به هم و تشکیل لخته نیز جلوگیری می‌کنند.

در مورد انواع شکلا‌ت داغ باید به این نکته توجه داشته باشید که هات کاکائو یا همان شکلا‎ت داغی که فقط از پودر کاکائوی خام تهیه می‌شود، به مراتب سالم‎تر از هات چاکلت است زیرا هات چاکلت از شکلا‌ت‌هایی آمیخته با خامه یا آغشته در انواع دیگر پودرها تهیه می‎شود که چربی و قند بالا و در عین حال ارزش غذایی پایین‌تری دارد. پس هات کاکائو از آنجایی که حاوی مقادیر کمتری خامه و شیرینی است، برایتان مفیدتر خواهد بود. بهترین نوع کاکائو انواع دارک آن بوده که کمی هم تلخ مزه هستند.

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

آیا شکلا‌ت بر سرعت متابولیسم اثر می‌گذارد؟

چرا باید در دوران بارداری شکلا‌ت بخورید؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *