bفایده های سنجد بر پوست و مو · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
فایده های سنجد بر پوست و مو

سنجد : در صورتی که برگ‌های آن را در روغن زیتون بجوشانید تا برگ‌ها نرم و له شوند و از این روغن برای ماساژ سر استفاده کنید، موجب تقویت موها و افزایش رشد تارهای مو می‌شوید.پخته شده در روغن زیتون، درد مفاصل و خارش پوست را درمان می‌ کند و برای رشد مو بسیار مفید است.

سنجد

خواص گل، برگ و پوست :

برگ درخت آن به صورت ضماد باعث می‌شود که دمل زود سر باز کند.

عصاره اشبه درمان آرتروز و التهاب مفاصل کمک می کند. نتایج یک مطالعه نشان داد که برای کاهش و بهبود درد ناشی از آرتروز، عصاره این گیاه موثرتر از داروی مسکن استامینوفن عمل می کند.

از ریشه آن در صنعت عطرسازی استفاده می ‌گردد.

از گل آن برای التیام زخم‌ استفاده می ‌گردد.

جوشانده برگ آن ، بهترین دارو برای اسهال کودکان است.

پودر هسته در درمان التهاب ‌های حاد و مزمن کاربرد دارد

برگ درخت آن را در روغن زیتون بجوشانید (ابتدا به مدت ۲۴ ساعت برگ را در روغن زیتون نگاه دارید سپس با حرارت ملایم بجوشانید تا له شود اگر محتوی را در یک شیشه سر بسته بگذارید و در آب جوش بیندازید تا بجوشد و له شود خاصیت آن بیشتر است) این روغن برای ورم مفاصل و اعضای بی‌حس مفید است. همچنین اگر این روغن را بر سر بمالند باعث بلندی مو می‌شود.

در احادیث

گوشتش گوشت می آورد، استخوانش استخوان می رویاند و پوستش پوست آور است. کلیه ها را گرم و معده را دباغی می کند و ایمن از بواسیر و ادرار قطره قطره است. ساق ها را نیرو می بخشد، جذام را ریشه کن می کند و برای تب سودمند است

بهترین حالت مصرف  پودر آن : 

تعدادی سنجد تازه را بهمراه پوست و گوشت وهسته آن را بوسیله آسیاب برقی بصورت پودر در بیاورید.یک تا سه قاشق غذا خوری از پودر را داخل یک لیوان شیر تازه  بریزید و بوسله یک قاشق غذا خوری عسل آنرا شیرین کنید و به عنوان یک وعده غذایی یا یک میان وعده میل کنید. این ترکیب در درمان پوکی استخوان و درد مفاصل مخصوصا زانو درد بسیار موثر است.

منبع : ۷ganj.ir

مطالب مرتبط :

خواص دارویی درمانی سنجد

برای درمان آرتروز موثر است

اطلاعات پزشکی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *