۵ غذای مفید برای لاغری!

یکی از مشکلاتی که رژیم‎های لاغری دارند این است که فرد به شدت احساس گرسنگی می‌کند و گاهی اوقات برای رفع این گرسنگی مجبور می‎شود به خوردن میان وعده‌های پر کالری روی بیاورد. در این مطلب ۵ غذایی را که باعث می‎شود احساس سیری کنید و در عین حال چاق کننده هم نیستند، به شما معرفی می‌کنیم.

 ۱- سوپ: تحقیقات نشان داده خوردن سوپ‌هایی که از گوشت و مرغ در تهیه آنها استفاده شده بسیار به احساس سیری و کاهش اشتها کمک می‌کند. افرادی که وعده غذایی خود را با سوپ یا غذاهای آبکی دیگر شروع می‌کنند، ۲۰ درصد کمتر کالری وارد بدن خود می‌کنند. البته برای کاهش وزن در انتخاب سوپ هم باید دقت کرد مثلا یک سوپ مرغ کم چرب به جای سوپ‌های پر از خامه انتخاب خوبی می‎تواند باشد.

5 غذای مفید برای لاغری!

۲- تخم مرغ: اگر می‎خواهید در طول روز احساس گرسنگی نکنید و تمایلی به خوردن نداشته باشید. روزتان را با خوردن تخم مرغ آغاز کنید. پروتئین موجود در تخم مرغ باعث می‌شود احساس سیری کنید و پر انرژی باشید. در نتیجه به کاهش وزن و لاغری کمک زیادی می‌کند. تحقیقات انجام شده نشان می‎دهد افرادی که در صبحانه خود تخم مرغ مصرف می‎کنند نسبت به افرادی که کربوهیدرات مصرف می‎کنند، ۳۳۰ کالری در طول روز  کمتر مصرف می‌کنند.

۳- غلات: اگر دوست ندارید برای صبحانه تخم مرغ بخورید، مسئله‌ای نیست. می‎توانید از غلاتی مثل جو دو سر استفاده کنید. تحقیقات محققان آمریکایی نشان داده افرادی که صبحانه کامل می‎خورند نسبت به افرادی که صبحانه نمی‌خورند، شاخص توده بدنی (BMI) کمتری دارند و افرادی که در صبحانه خود از غلات پخته شده مثل جو دو سر استفاده می‎کنند بیشتر از افرادی که از دیگر غذاها در صبحانه خود استفاده می‎کنند، لاغر می‎شوند. 

۴- سیب: اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد افرادی که در رژیم لاغری خود روزانه ۳ سیب کوچک مصرف می‌کنند بیشتر از افرادی که این میوه را مصرف نمی‎کنند، وزن کم می‎کنند. یکی از دلایل آن به عقیده محققان وجود اسید اورسولیک (ursolic acid) در سیب است. این ماده به چربی سوزی و همچنین افزایش حجم عضلات در بدن کمک می‌کند. 

۵- آجیل: اگر شما هم فکر می‌کنید آجیل‌ها از غذاهای ممنوع برای رژیم لاغری هستند، باید بدانید که مطالعات نشان داده است که مصرف دانه‎های روغنی به کاهش وزن کمک می‌کند. اگر چه آجیل‌ها کالری زیاد و چربی زیاد دارند، اما پروتئین و فیبر موجود در آنها کمک می‎کند مدت بیشتری سیر بمانید.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط:  

لاغری سریع

آب کردن چربی شکم

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *