غذاهای تند باعث افزایش طول عمر می‎شوند!

اگر شما هم از عاشقان غذاهای تند هستید، باید بدانید که طول عمرتان بیشتر از دیگران خواهد بود. نتایج یک مطالعه جدید نشان می‎دهد مصرف همیشگی غذاهای تند رابطه‌ی معکوسی با مرگ زودرس و برخی علت‎هایی که منجر به مرگ افراد می‌شوند دارد.

غذاهای تند باعث افزایش طول عمر می‎شوند!

در این مطالعه یک گروه حدودا ۵۰۰،۰۰۰ نفری از بزرگسالان چینی شرکت داشتند. محققان این افراد را از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ مورد بررسی قرار دادند. نتایج این تحقیق نشان داد مصرف همیشگی غذاهای تند رابطه‌ی معکوسی با مجموع و بعضی از علت‌های خاص مرگ زودرس داشت. به عبارت دیگر، در مجموع غذاهای تند روی زندگی بهتر این افراد تاثیر زیادی داشت. در مقایسه با شرکت‌کنندگانی که کم‌تر از یک بار در هفته خوراکی‌های تند می‌خوردند، افرادی که بیش از شش یا هفت بار در هفته غذاهای تند مصرف می‌کردند کاهش نسبی ۱۴ درصدی خطر مرگ و میر را نشان دادند.

خوراکی‌های تند باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شوند و می‌توانند در کاهش وزن به ما کمک‌ کنند. اگر می‌خواهید از تمام مزایای خوراکی‌های تند بهره‌مند شوید بهتر است خوراکی‌های تازه نظیر، فلفل تازه را به جای محصولات غیرتازه مثل انواع سس‌های تند یا فلفل خشک‌ انتخاب کنید. فلفل قرمز تازه منبع غنی مواد فعال‌کننده‌ی زیستی شامل کپسایسین، ویتامین C ، و دیگر مواد مغذی مانند ویتامین A ،K، و ۶ B، و پتاسیم است.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

تناسب اندام و طول عمر با یک میوه

برای طول عمر بیشتر، هندوانه بخورید!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *