عمل بینی در مردان

در سال‌های اخیر توجه و اهمیت به زیبایی ظاهری و مراجعه به پزشک زیبایی برای جراحی پلاستیک در میان مردان رو به افزایش بوده است. یکی از عمل‎های رایج جراحی زیبایی، عمل بینی است. اما جراحان پلاستیک می‎گویند تفاوت‎های ظریفی بین جراحی بینی (رینوپلاستی) بین زنان و مردان وجود دارد. 

در میان موارد جراحی بینی مردان، موارد زیادی هم به دلیل شگستگی‌ها و ضربات وارد شده به بینی در نتیجه تصادفات و حوادث به جراح پلاستیک مراجعه می‌کنند. در بیشتر موارد این ضربات باعث کج شدن بینی شده که برای برطرف کردن آن استئوتومی دقیق تر و توجه بیشتر جراح نیاز است. آناتومی بینی زنان و مردان متفاوت است. استخوان و غضروف بینی در مردان قوی‌تر و ضخیم‌تر و پوست بینی آنها نیز در مقایسه با زنان ضخیم‌تر است. ضخیم‌تر بودن پوست بینی باعث می‎شود ورم بینی بعد از عمل بینی در مردان مدت طولانی‎تر ادامه یابد.

عمل بینی

به طور کلی بینی مردان ۱۰ درصد بزرگتر از بینی زنان است و این به دلیل نیاز بیشتر بدن مردان به اکسیژن است. بدن مردان حجم بیشتر عضله دارد در نتیجه نیاز به اکسیژن بیشتری دارد و اکسیژن از طریق بینی وارد بدن می‎شود. به این دلیل مردان بینی بزرگتری دارند. برای جراحی بینی در مردان باید بین بینی و پیشانی تقریبا زاویه ۱۳۰ درجه وجود داشته باشد. همچنین از آنجایی که بینی سر بالا بیشتر زنانه به نظر می‌آید، برای اینکه بینی سربالا نشود باید ببن بینی و لب بالا زاویه ۹۰ تا ۹۸ درجه وجود داشته باشد. نوک بینی در مردان کمتر گرد می‎شود. و بیشتر تمایل به نوک تیز بودن دارد. در مردان باید از برداشتن زیاد از ناحیه  پشت بینی و ایجاد قوس به درون اجتناب کرد بلکه باید پشت بینی صاف ایجاد کرد. نمای پشت بینی صاف مردانه‌تر به نظر می‌رسد. بیشتر مردان تمایل به عمل بینی طبیعی دارند دوست دارند بینی‌شان کاملا طبیعی به نظر برسد و مشخص نباشد که رینوپلاستی انجام داده‌اند.

منبع: www.advancecosmetic.com

مطالب مرتبط:

تفاوت عمل بینی با روش باز و بسته

بینی زیبا، بدون جراحی بینی !

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *