عمل بینی مجدد (روتوش بینی)

تعدادی از بیماران، بینی خود را چند بار به دست جراح پلاستیک سپرده‌اند تا مشکلات عمل بینی قبلی را برطرف کنند که در بسیاری از آنها جراحی‌های دوباره وضعیت قبلی را پیچیده کرده است. مشکلات تنفسی و محرومیت از یک خواب لذتبخش، همچنین ظاهر مصنوعی بینی با ردپای اعمال جراحی قبلی از مشکلات عمل بینی دوباره و چندباره هستند. 

عمل بینی مجدد

حداقل یک سال زمان لازم است تا بتوان جراحی دوباره بینی را انجام داد و دست زدن به بینی زودتر از زمان مذکور ممکن است مشکلات بینی را تشدید کند. برای اشکالات جزئی بهتر است از جراحی دوباره پرهیز کرد و این اشکالات را نادیده گرفت، زیرا خطر جراحی دوباره بیشتر از جراحی اول است. بیمارانی که برای عمل بینی مجدد مراجعه می‌کنند یا مشکل تنفسی دارند مانند چسبندگی‌های داخل بینی یا تنگ شدن بیش از اندازه سوراخ‌های بینی، یا در ظاهر بینی مشکل دارند. یا اینکه هم مشکل تنفس از راه بینی و هم ظاهر غیرطبیعی بینی را با هم دارند.

یکی از مشکلترین قسمت‌های جراحی مجدد بینی، جراحی نوک بینی است. تغییرات ساختاری شدید ناشی از جراحی‌های قبلی و همچنین پیچیدگی فرآیند التیام بافت‌های نرم نوک بینی، طی گذشت زمان، جراحی مجدد نوک بینی را به یکی از مشکل‌ترین قسمت‌های جراحی پلاستیک بینی تبدیل کرده است. عمل جراحی مجدد برای اصلاح اشکالات ناشی از عمل‌های جراحی پیشین، به‌مراتب دشوارتر از عمل جراحی بار نخست است، چرا که برداشتن بافت آسان‌تر از افزودن بافت است. آن هم در بینی‌ای که پیش از این یک بار بافت‌های آن را برداشته‌اند. در بسیاری از موارد حتی لازم است از مناطق دیگر پیوندهای غضروفی تهیه شود. حتی با انجام بهترین جراحی‌های ترمیمی ‌معمولاً مشکلات ایجادشده تنها به‌طور نسبی قابل اصلاح‌ خواهند بود. در روش‌های جدید، نوک بینی را می‌توان با نزدیک کردن بافت‌ها به یکدیگر و بدون برداشتن حتی یک میلیمتر از بافت اصلاح نمود.

منبع: www.zibasho.com

مطالب مرتبط: 

عمل بینی گوشتی

عمل بینی با لیزر

روشهای جدید عمل بینی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *