عمل بینی طبیعی

این روزها بیشتر متقاضیان عمل بینی تمایل به عمل بینی طبیعی دارند. بر خلاف گذشته، بینی عروسکی، بینی سر بالا، بینی سرسره‌ای و بینی خیلی کوچک رایج نیست. بیشتر جراحان پلاستیک از روش‌های جراحی تقویتی بینی استفاده می‌کنند و به جای کوچک کردن بیش از حد بینی به برطرف کردن اشکالات بینی و تناسب بینی با سایر اجزای صورت توجه دارند. بینی هم باید زیبا باشد و هم طبیعی. امروزه در جراحی بینی، زیبایی یک موضوع سلیقه‌ای نیست. بلکه از اصول علمی پیروی می‌کند که تناسب اجزای صورت را از نظر زیبایی شناسی را در نظر می‌گیرد. 

عمل بینی طبیعی

یکی از ویژگی‌های عمل بینی طبیعی کوچک نکردن سوراخ‌های بینی است. در این جراحی‌ها سوراخ‌های بینی به هیچ وجه دست نمی‌خورد.  در اغلب موارد دست خوردن سوراخ‌های بینی کاملا مشخص می‌شود و معلوم است که فرد جراحی شده ‌است، چون چین کنار پره بینی از بین می‌رود و بازسازی این چین و فرورفتگی طبیعی تقریبا غیرممکن است.

از طرف دیگر ممکن است اشکالات تنفسی پیش بیاید به این دلیل که قطر مجرای تنفسی کم می‎شود و بسیاری از این افراد پس از سال‌های طولانی با مشکلات شدید تنفسی دست و پنجه نرم می‌کنند. سوم آنکه پهنای قاعده بینی در ناحیه پره‌ها موجب متعادل‌ترشدن پهنای نوک بینی پس از عمل می‌شود و طبق اصول زیبایی تناسب ۵۰ درصدی پهنای نوک، پهنای پره‌های بینی را بهتر تامین می‌کند. همچنین کوچک‌ کردن سوراخ‌های بینی تقریبا غیرقابل‌برگشت به حالت طبیعی است و اصلاح نسبی آن از مشکل‌ترین روش‌ها در جراحی پلاستیک بینی است.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

تفاوت عمل بینی با روش باز و بسته

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *