علل وجود خال گوشتی و از بین بردن آن در بدن

 خال گوشتی ,خال‌های سطحی و تعداد خال‌های مختلف در بدن ما انسان‌ها به ژنتیک‌ برمی گردد.در دوران کودکی ، بلوغ ، جوانی ، میانسالی یا بارداری و پس از آن، روی  پوست ظاهر می شوند… امکان ایجاد خال‌های جدید تا سنین ۴۰-۳۵ سالگی هم وجود دارد باید به آن توجه و برای بررسی های بیشتر به متخصص پوست مراجعه کند. بعضی خال در بدن ما، خال مادر زادی است و همین خال در بدن آنها تکثیر می شود و به تعداد کم و زیاد، افزایش می یابد. سوزاندن یک خال باعث تحریک پوست برای ایجاد خال جدید نمی شود.

خال گوشتی

 بهترین راه از بین بردن خال گوشتی :

 معمولا خال گوشتی در قسمت‌های خاصی از بدن مانند گردن، زیر بغل، زیر سینه و کشاله ران ایجاد می‌شوند. اگر خال گوشتی که از نظر ظاهری و زیبایی برایتان خوشایند نیست و می‌خواهید آن را بردارید، باید به یک متخصص پوست مراجعه کنید. روش برداشتن این خال‌ها ساده و بدون‌ دردسر است و آنها را می‌سوزانند.اگر خا ل گوشتی که خال خوش‌خیمی هم هست، دوباره ایجاد شود، باز هم روش سوزاندن برای حذف آن انتخاب می‌شود زیرا این روش، بهترین و ساده‌ترین راه حذف خال برای پزشک و بیمار است. 

خال گوشتی را با نخ نبندید :

در قدیم از روش نخ بستن برای حذف خال‌های گوشتی استفاده می‌شد. این روش، علمی و درست نیست و خونریزی و درد زیادی هم دارد. ضمن اینکه کندن خال با استفاده از نخ و خونریزی‌های متعاقب آن باعث افزایش خطر التهاب و عفونت در محل ضایعه می‌شود.

بهترین راه از بین بردن خال‌های سطحی :

برای حذف خال‌های مسطح از ۲ روش‌ سوزاندن و لیزر استفاده می‌شود. البته خال‌هایی که عمق و پایه داشته باشند، باید با روش جراحی برداشته شوند بعد محل ضایعه تا زمان ترمیم زخم، بخیه شود. 

آیابا کمک میکرودرم ابریژن، خال‌های سطحی  را از بین برد؟

چنین روشی برای از بین بردن نسبی جای لک، جای جوش و تیرگی‌های جای جوش مناسب است و برای حذف خال‌های مسطح مناسب نیست اما در مواردی خود فرد گمان می‌کند دچار خال‌های پوستی شده‌ در حالی که پزشک متوجه می‌شود ضایعات چیزی جز لکه‌های ناشی از جوش‌های قدیمی‌ نیست. در این صورت، میکرودرم می‌تواند این لکه‌ها و ضایعات را تا حد مطلوبی کمرنگ کند اما نمی‌تواند آنها را کاملا از بین ببرد. 

آیا برداشتن خال گوشتی باعث به وجود آمدن سرطان در بدن می‌شود؟

نه. این یک باور غلط قدیمی است که تمام خال‌های گوشتی، عامل و نشانه وجود سرطان در بدن هستند و اگر برداشته شوند، باعث پخش سلول‌های سرطانی در بدن می‌شوند. حتی اگر در مواردی هم پزشک معالج به اشتباه یک خال بدخیم را بسوزاند، آن خال یا سلول‌های سرطانی در اثر این سوزاندن در بدن پخش نمی‌شوند. ممکن است خال سوزانده‌شده، دوباره عود کند و تکرار شود ولی این عود و تکرار در همان محل قبلی خواهد بود و سوزاندن باعث انتشار آن به سایر نقاط بدن نخواهدشد. اگر فردی خال‌های متعددی در بدن و سابقه خانوادگی ابتلا به ملانوما (نوعی سرطان پوست) در اقوامش وجود داشته باشد، باید به‌وسیله متخصص پوست از نظر وجود خال‌های مشکوک (خالی با قطر بیش از ۶ میلی‌متر یا دارای حاشیه‌های مدرس و رنگ‌های مختلف) بررسی شود تا معاینه‌های دوره‌ای انجام دهد و جلوی ابتلا به سرطان در او گرفته شود.

منبع : babafars.ir

مطالب مرتبط :

آیا مو نشانه خال تناسلی است ؟

چطور یک خال سرطانی را تشخیص دهیم

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *