علل لرزش دست چیست؟

وقتی لرزش دست در سنین پایین‌تر شروع شود یا با علائم دیگری همراه باشد، یا در طی زمان بیشتر شده و در واقع پیشرفت کند، باید جدی گرفته شود.

 لرزش دست

در بیماری‌های ارثی یا اکتسابی مثل بیماری تحلیل برنده مغز مثل MS یا بیماری‌های مخچه‌ای یا پارکینسون این نوع لرزش‌ها دیده می‌شود. نوعی از لرزش دست که هم درمیانسالی و هم کهنسالی دیده می‌شود انواع بیماری پارکینسون می باشدکه این بیماری به علت کم شدن رنگدانه‌های غدد قاعده‌ای مغز است و همراه با کندی حرکات بدن، سفتی و خشکی اندام‌ها می باشد.

بیماری MS و انواع تعادلی آن نیز می‌تواند با علامت لرزش دست و عدم تعادل خود را نشان دهد که این جزو علائم هشداردهنده یک بیماری جدی و مهمی است.

مصرف موادمخدر و ترکیبات آمفتامین و داروهای روان‌گردان و استفاده بی رویه داروهای اعصاب که به طور خوددرمانی مصرف می شود میتواند عامل این مشکل شود.

لرزش دست گاهی عارضه مصرف داروهایی باشد که برای درمان استفاده شده است، مثلا سالبوتامول که در درمان تنگی نفس استفاده می شود، باعث این عارضه نیز می گردد..

آلودگی هوا، مسمومیت با فلزات سنگین از جمله سرب و کبالت نیز می تواند موجب لرزش دست در سنین پایین‌تر شود.

 مصرف بی رویه الکل و بی خوابی و شب زنده‌داری نیز یکی از علل ایجادکننده لرزش دست است.
 
به همین دلیل برای پیشگیری از این بیماری باید از نظر تغذیه، به مصرف سبزی ، میوه‌ها و پروتئین به طور مناسب توجه کرده و از مصرف قهوه و چای بی رویه و محرک‌های مغزی ، داروهای روان‌گردان و خواب‌آور به صورت خوددرمانی جدا پرهیز کرد. همچنین در زمان آلودگی هوا باید از خروج غیرضروری از خانه اجتناب کنید.
منبع : beytoote.com
مطالب مرتبط :

 

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *