علت پف چشم چیست؟

گاهی اوقات، وقتی که صبح از خواب بیدار می شوید و خود را در آیینه می بینید، متوجه دو کیسه پر از باد در زیر چشم‎های‌تان می شوید! در ایجاد پف چشم عوامل مختلفی تأثیرگذار هستند از جمله بیماری های داخلی مانند مشکلات کلیوی، کبدی و مشکلات تیروئید.

پف چشم

مشکل تیروئید 

بیشتر مواقع پف کردن چشم ها مشکل بزرگی نیست اما گاهی ممکن است از علائم جانبی یک مشکل بزرگتر باشد. بیمارانی که دچار پرکاری تیروئید هستند ممکن است چربی اطراف چشمشان ضخیم شود و پف کردگی چشم اتفاق بیفتد. علاوه بر این پف چشم می تواند به دلیل لوپوس، درماتومیوسیت و دیگر بیماری های مرتبط با پوست باشد.

آلرژی فصلی

چشمان پف کرده یکی از نشانه های شایع آلرژی‌های فصلی است. وقتی دچار آلرژی می شوید بدنتان با آزاد کردن هیستامین در سیستم خود کاملا به حالت هجومی می رود. در برخی موارد وقتی هیستامین در پوست آزاد می شود باعث واکنشی تجمعی مخصوصا اطراف چشم می شود.

گرمای زیاد

در فصل زمستان که هوای خانه با وسایل گرمایشی گرم می‎شود، اگر گرما بیش از حد باشد می تواند باعث خشک شدن و بالا رفتن حساسیت چشم ها شود. دلیلش این است که گرما می تواند غشاء مخاطی در چشم را خشک کند و باعث ضخیم شدن این بافت در چشم و حساس شدنش شود. نتیجه همه اینها پف آلود شدن چشم ها است.

مصرف الکل

غذاها و نوشیدنی‎هایی که مصرف می‌کنیم الکل می تواند باعث کم آب شدن بدن و خشکی چشم ها شود. افرادی که غذاهای پر نمک می خورند نیز ممکن است در ناحیه چشم ها دچار حبس مایعات شوند که منجر به پف کردگی می شود.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

راه‌هایی طبیعی برای برطرف کردن پف زیر چشم

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *