عسل و شلغم برای درمان سرماخوردگی

حتما راجع به خواص شلغم به خصوص در فصل زمستان و برای درمانسرماخوردگی و آنفولانزا شنیده‌اید، همه ما شنیده ایم که شلغم مثل آنتی بیوتیک عمل می‌کند و برای درمان سرما خوردگی بسیار مفید است. در این مطلب به خواص این گیاه و یک معجون معجزه گر برای درمان گلودرد اشاره شده است. 

سرماخوردگی

با استفاده از عسل و شلغم می‎توانید یک معجون معجزه گر برای درمان گلودرد تهیه کنید. یک شغلم بزرگ انتخاب کنید. خوب آن را بشویید و سر آن را با چاقو ببرید. این قسمت را بعدا باید به عنوان در برای پوشاندن شلغم استفاده کنید. داخل شلغم را با یک قاشق مقداری خالی کنید اما دیواره و کف شلغم سالم بماند. بعد درون شلغم یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی بریزید و در شلغم را بگذارید و شلغم را در یک کاسه یا فنجان بزرگ قرار دهید. چند ساعت آن را در یخچال قرار دهید. می‎توانید شب تا صبح بگذارید در یخچال بماند حداکثر برای ۱۲ ساعت. بعد از چند ساعت اگر در شلغم را بردارید می‎بینید آب شلغم با عسل مخلوط شده و مقداری نیز از این مخلوط داخل کاسه ریخته این عصاره شلغم و عسل را میل کنید که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است و برای درمان سرما خوردگی و گلودرد معجزه می‎کند.  

سرما خوردگی (2)

بهتر است در فصل زمستان شلغم را به برنامه غذایی‎تان اضافه کنید. مثلا  می‎توانید آن را به سوپ اضافه کرده و میل کنید. اطلاعات پزشکی نشان می‌دهد شلغم حاوی آنتی اکسیدانی بسیار قوی به نام فلانوئید است. همچنین سرشار از ویتامین C است و برای درمان عفونت گوش و گلودرد و سرما خوردگی بسیار موثر است. بتاکاروتن موجود در این گیاه توسط بدن به ویتامین A تبدیل می‎شود که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد است که به سلول‌های بدن حمله می‎کنند.

منبع: www.seattleorganicrestaurants.com  و  figandquince.com

مطالب مرتبط:  

درمان سرماخوردگی کودکان

سرماخوردگی در بارداری

درمان خانگی آنفولانزا

میوه‎های ضد سرماخوردگی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *