عرق کنید تا سرطان پروستات نگیرید!

بهترین پزشکان و متخصصان می‎گویند برای پیشگیری از سرطان پروستات باید آنقدر ورزش کنید تا عرق بریزید. ورزش شدید، رژیم غذایی سالم و سیگار نکشیدن احتمال ابتلا به این بیماری را در مردان کاهش می‎دهد. 

سرطان پروستات

اطلاعات پزشکی حاکی از این است که حدود نیمی از موارد سرطان پروستات در مردان بالای ۶۰ سال با تغییر سبک زندگی قابل پیشگیری است. بیشتر انواع این بیماری به سایر قسمت‎های بدن منتشر نمی‎شود و کشنده نیست. اما بعضی از انواع آن می‌تواند به استخوان‎ها و سایر قسمت‎های بدن منتقل شود و منجر به مرگ شود. برترین پزشکان آمریکایی تحقیقاتی روی ۶۲۰۰۰ مرد بین سن ۴۰ تا ۸۴ سال انجام دادند تا ببینند آیا سبک زندگی سالم می‎تواند از ابتلا به انواع خطرناک و کشنده سرطان پروستات در مردان جلوگیری کند. این افراد در ابتدای مطالعات به سرطان مبتلا نبودند. مطالعه روی این افراد ۲۰ سال طول کشید. معیارهای سبک زندگی سالم که برای این افراد در نظر گرفته شده بود شامل ورزش شدید و سخت، رژیم غذایی حاوی ماهی‎های چرب و گوجه فرنگی، کاهش مصرف گوشت قرمز و شاخص توده بدنی پایین است.

دکتر Stacey Kenfield که مدیریت این مطالعه را بر عهده داشت گفت: «نکته جالب در نتایج مطالعه ما این است که ورزش شدید بیشترین تاثیر را در پیشگیری از انواع خطرناک سرطان پروستات دارد. اگر همه مردان ۳ ساعت در هفته در حدی ورزش کنند که عرق بریزند، احتمال ابتلا به این بیماری ۳۴ درصد کاهش پیدا می‌کند.» همچنین اطلاعات پزشکی حاصل از این مطالعه نشان می‎دهد خوردن ۷ وعده گوجه فرنگی در هفته تا ۱۵ درصد خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می‌دهد. خوردن یک وعده ماهی در هفته تا ۱۷ درصد، پرهیز از خودن گوشت‎های فرآوری شده تا ۱۲ درصد و ترک کردن سیگار تا ۳ درصد می‎تواند احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش دهد. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

چای سبز سرطان پروستات را درمان می‌کند

یوگا در درمان سرطان پروستات مفید است!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *