عامل اصلی ابتلای افراد به سرطان حنجره

سرطان حنجره : تومورهای‌ سر و گردن جزو بیماری‌های شایع محسوب می‌شود که متأسفانه افراد بیمار‌ زندگی‌شان تحت تأثیر سرطان‌های ناشی از سر و گردن مختل‌ می‌شود و کیفیت زندگی را حتی در طول درمان پایین می‌آورد.تومورهای‌ سر و گردن روش‌های تشخیصی و درمانی بررسی و تبادلات‌ نظر بین همکاران صورت می‌گیرد و امروزه خوشبختانه کشورمان‌ در درمان و تشخیص تومورهای‌ سر و گردن و حنجره همگام با کشورهای‌ اروپایی و پیشرفته دنیا‌ قدم‌های خوبی برداشته است.

سرطان حنجره

 

رئیس انجمن جراحان سر و گردن ایران با بیان اینکه ۲ روش جراحی و رادیوتراپی برای درمان بیماری‌های سر و گردن و به خصوص‌ سرطان حنجرهدر کشور انجام می‌شود، در مراحل اولیه بیماری با روش درمانی جراحی می‌توان جلوی پیشرفت این سرطان گرفته می‌شود که در مراحل پیشرفته علاوه بر جراحی راه‌های رادیوتراپی و شیمی‌درمانی را نیز توأم با جراحی برای سرطان‌های حنجره  و تومورهای‌ سر و گردن استفاده کرد.

روش‌های مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد که رادیوتراپی‌ به عنوان یک روش مناسب برای درمان عارضه‌های حنجره و سر و گردن‌ محسوب می‌شود.

رایج‌ترین بیماری‌های سر و گردن، تیروئید و غدد لنفاوی‌ و همچنین مسیرهای‌ تنفسی و گوارشی است که استعمال دخانیات به عنوان یک عامل اصلی در بروز سرطان حنجره‌ و تومورهای‌ سر و گردن نقش دارد که در این موارد اگر استعمال دخانیات همراه با مصرف الکل باشد میزان شیوع این بیماری در افراد ۷ برابر می‌شود.

شیوع سرطان سر و گردن در دنیا رو به افزایش است که دلیل اصلی آن مسائل اجتماعی، اقتصادی و همچنین افزایش سن متوسط افراد در جوامع بشری است به طوریکه‌ با افزایش سن احتمال بروز سرطان بیشتر می‌شود.

استرس و عوامل محیطی و آلودگی هوا عاملی مهم نیز در بروز سرطان محسوب می‌شود و سیستم عصبی و ایمن قوی ارتباط مستقیمی با التیام و کاهش طول درمان سرطان‌ است.

 

منبع : yjc

مطالب مرتبط :

علت ابتلا به سرطان گلو و حنجره

اطلاعات پزشکی

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *