عاقبت تزریق بوتاکس دور چشم!
تزریق بوتاکس به ویژه دور چشم اگر توسط غیرتخصصی انجام شود می‌تواند به سمت چشم گسترش یابد و باعث فلج عضلات و دوبینی بسیار آزاردهنده برای بیمار شود. همچنین اگر ژل به شکل غیرحرفه‌ای تزریق شود، می‌تواند وارد عروق شود و در بسیاری موارد از دست دادن بینایی را رقم بزند.

بوتاکس-دور-چشم

اصطلاح جوان‌سازی برای تمام قسمت‌های صورت از جمله گونه‌ها، دور چشم و پیشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از بو تا کس و فیلر برای این منظور استفاده می‌شود.

بوتاکس دارویی است که باعث فلج عضله می‌شود، با این روش چین و چروک صورت که ناشی از عملکرد زیاد و غیر طبیعی عضلات است برطرف شود و در واقع از میزان و عمق چین و چروک‌ها کاسته می‌شود.
 در برخی قسمت‌ها به دلیل نبود عضله یا پایدار شدن چین و چروک نمی‌توان از این مواد استفاده کرد. در اینجا از تزریق نوعی ژل به نام هیالورونیک اسید به عنوان جایگزین استفاده می‌شود و از جمله مزایای آن این است که چون جزو مواد طبیعی تشکیل دهنده پوست و دیگربافت‌ها است، بنابراین خطر ایجاد حساسیت بسیار اندک است و نیاز به انجام تست قبل از تزریق این گونه ژل‌ها نیست. ژل تزریق شده پس از مدتی توسط بدن تجزیه و جذب می‌شود و اثر این مواد دائمی نیست.
اگر این روش‌ها توسط افراد غیرمتخصص در این زمینه انجام شود عوارض بسیار زیادی در پی خواهد داشت. بوتاکس بویژه دور چشم اگر غیرتخصصی انجام شود می‌تواند به سمت چشم گسترش یابد و باعث فلج عضلات و دوبینی بسیار آزار دهنده برای بیمار شود.
نکته دیگر این است که اگر ژل به شکل غیرحرفه‌ای تزریق شود، می‌تواند وارد عروق شود و در برخی موارد از دست دادن بینایی را رقم بزند. فردی که بناست این اعمال را انجام بدهد باید حتماً دوره‌های تخصصی را بگذراند و با ساختمان چشم کاملاً آشنا باشد.
منبع:www.shafaf.ir
مطالب مرتبط:
 
نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *