ضد عرق طبیعی درست کنید

با فرا رسیدن روزهای گرم سال اسپری ها و دئودورانت ها بازار داغی پیدا می کنند. عرق کردن و بوی بد عرق دغدغه‌ی بسیاری از افراد در این فصل می‌شود. در این مطلب چند راه حل ساده و طبیعی برای کنترل تعریق عنوان می‌کنیم و به شما یاد می‎دهیم چطور با مواد طبیعی ضد عرق خانگی درست کنید.

ضد عرق طبیعی

مریم گلی

گیاه مریم گلی خواص ضد عرق دارد که به کنترل عملکرد غدد عرق کمک می کند. پنج قاشق معادل ۵۰ گرم مریم گلی را با یک لیتر آب به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. محلول را صاف کرده و در یخچال نگهداری کنید. با پنبه ای تمیز محلول را به زیربغل ها بزنید.

جوش شیرین و لیموترش

جوش شیرین و آب لیمو ترش مانند لایه بردار طبیعی عمل می‎کنند که سلول‎های مرده و سفید پوست را از بین می‌برند. خواص ضد باکتریایی و ضد تعریق این دو ترکیب باعث خنثی شدن بوی نامطبوع بدن می‌شود. مقداری آب لیموترش را با جوش شیرین ترکیب کنید تا یک خمیر نرم حاصل شود. پوست زیر بغل را با این خمیر نرم به صورت حرکات دورانی ماساژ دهید. اجازه دهید ترکیب به مدت ۱۵ دقیقه روی محل بماند و سپس با آب سرد شستشو دهید. این کار باعث کاهش تعریق و رفع بوی بد بدن می‎شود.

سرکه سیب، آویشن و رزماری

ترکیب سرکه سیب، آویشن و رزماری به واقع یک ضد عرق طبیعی است که بوی نامطبوع عرق را از بین می برد. یک قاشق آویشن، یک قاشق رزماری و یک لیوان آب را با هم هم مخلوط کرده و به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. محلول را صاف کنید و نصف لیوان سرکه سیب به آن اضافه کنید. با یک پنبه محلول را به زیر بغل بمالید.

نشاسته‌ی ذرت

نشاسته‌ی ذرت برای پوست مفید بوده و باعث خشک شدن آن و رفع بوی نامطبوع عرق می شود. یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را با یک قاشق چایخوری جوش شیرین مخلوط کنید تا به صورت یک دئودورانت پودری دربیاید. این پودر را به زیر بغل بزنید و اجازه دهید یک روز بماند. خیالتان راحت باشد، این ضد عرق طبیعی لباس ها را لک نمی کند.

روغن درخت چای

روغن درخت چای خواص ضد باکتری دارد که باعث کاهش باکتری‎های پوست و رفع بوی بد و عفونت‎ها می‎شود. ۱۰ قطره روغن درخت چای را در نصف لیوان آب حل کرده و به جای ضد عرق با کمک پنبه به زیر بغل بمالید.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

درمان‎های ساده برای عرق سوز شدن پوست

آیا دئودورانت (ضدعرق) باعث سرطان می‌شود؟

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *