یک ضد آفتاب طبیعی

همه ما در مورد اثرات زیان بار آفتاب بر روی پوست شنیده‎ایم. قرار گرفتن طولانی مدت در مقابل نور خورشید می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پوست، سوختگی پوست و پیری زودرس را افزایش دهد. بنابراین باید برای در امان ماندن از اشعه خورشید از ضد آفتاب استفاده کنیم. در این مطلب به شما یک ضدآفتاب طبیعی معرفی می‎کنیم که به جای کرم‎های ضدآفتاب گران قیمت که گاهی عوارض جانبی هم دارند از آن استفاده کنید.

ضد آفتاب طبیعی

کرم‌ها و لوسیون‌های ضد آفتاب موجود در بازار قیمت بالایی دارند و برخی از آنها عوارض جانبی بر روی پوست دارند به طوری که مواد موجود در آنها ممکن است سبب وارد شدن سم به منافذ پوستی و خون شود. به جای آنها، می‎توان از یک ماده طبیعی برای محافظت پوست در برابر آفتاب استفاده کرد. این ماده طبیعی روغن نارگیل است که خواص دارویی و پزشکی بسیاری دارد و استفاده منظم از آن سلامت پوست را تضمین می‌کند. اطلاعات پزشکی حاصل از تحقیقات مختلف نشان داده این روغن بهترین ضد آفتاب طبیعی است که از پوست در مقابل تابش نور خورشید محافظت می‌کند.

برای در امان ماندن از اشعه‌های خطرناک خورشید و جذب نور مناسب آن به بدن بهتر است از روغن نارگیل طبیعی و غیر فرآوری‌شده استفاده کنید. نور آفتاب در کنار تمام مضراتی که برای پوست دارد، یک فایده خیلی مهم هم دارد و آن کمک به جذب ویتامین D است. قرار گرفتن در مقابل نور خورشید ویتامین D مورد نیاز بدن را تا حدودی تامین می کند پس بهتر است با استفاده از ماده‌ای طبیعی و ضد آفتاب مانند روغن نارگیل در مقابل نور خورشید قرار گرفت و آسیب‌ها را به حداقل رساند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

برای سلامت پوست، ضدآفتاب‌ها را فراموش نکنید

کرم‌های ضدآفتاب جدید باعث جذب ویتامین D می‎شوند

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *