شکر باعث ابتلا به سرطان سینه می‌شود!

وقتی صحبت از چاقی و اضافه وزن می‎شود، همه ما توافق داریم که شکر مقصر اصلی است. اما اطلاعات پزشکی جدید می‌گوید شکر تنها منجر به چاقی نمی‎شود بلکه خطر ابتلا به سرطان سینه را نیز افزایش می‎دهد. 

شکر و سرطان سینه

این مطالعه توسط محققان دانشگاه تگزاس انجام شد و نتایج آن در مجله پزشکی (Cancer Research) منتشر شده است. محققان در این مطالعه رژیم‎های غذایی مختلف و تاثیر آنها را بر موش‌ها را بررسی کردند. نتایج به دست آمده نشان داد موش‌هایی که برنامه غذایی آنها سرشار از ساکاروز و فروکتوز بود، ۵۰ تا ۵۸ درصد بیشتر از آنهایی که شکر کمتر مصرف کرده بودند به سرطان سینه دچار شدند. علاوه بر این محققان اعلام کردند مصرف زیاد شکر منجر به افزایش احتمال تشکیل تومور در ریه‌ها شده است.

از آنجایی که این بیماری در بین زنان رو به گسترش است، شناسایی علل این بیماری از اولویت‎های مهم بهداشت عمومی است. این مطالعه از این جهت اهمیت دارد که مصرف سرانه شکر در کشوری مثل آمریکا به ۱۰۰ پوند در سال که چیزی معادل ۳۰ قاشق چایخوری در روز است، رسیده است. با توجه به مضرات شکر و بیماری‎های مختلفی که می‎تواند ایجاد کند از دیابت و چاقی گرفته تا بیماری‎های قلبی و عروقی و غیره، لازم است همه ما به مقدار شکر موجود در خوراکی‎هایی که روزانه مصرف می‎کنیم دقت کنیم و سعی کنیم مصرف شکر را تا جایی که ممکن است کاهش دهیم.

منبع: www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط: 

شکر باعث پیری پوست می‎شود!

استفاده از لیزر در درمان سرطان سینه

شکر باعث بی‌نظمی در میزان کلسترول خون می‌شود

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *