bشناخت پیش از ازدواج · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
شناخت پیش از ازدواج

پیش از ازدواج افراد به شیوه‌های گوناگون باهم آشنا می‌شوند.  برخی در محیط‌های کاری همدیگر را می‌بینند، برخی دیگر از طریق دوستان یا اقوام به یکدیگر معرفی می‌شوند و عده‌ای هم از طریق مراجعه به وب سایت‌های همسریابی با همسر آینده‌شان آشنا می‎شوند. اگر چه نحوه آشنایی مهم است اما مهم‌تر از آن روند شناخت قبل از ازدواج است.

شناخت قبل از ازدواج

برای این‌که زوج‌ها قبل از شروع زندگی مشترک با خصوصیات رفتاری و اخلاقی هم آشنا شوند، باید باهم رفت‌وآمد داشته باشند و قبل از شروع زندگی مشترک درباره‌ی مهریه، نحوه‌ی زندگی، برقراری ارتباط با خانواده‌ها و… باهم صحبت کنند. همچنین مهم است که از نظر اعضای خانواده بهره بگیرند. اگر فکر می‌کنند ممکن است تصمیم آنها هیجانی باشد، توصیه می‌شود از مشاور کمک بگیرند. اینطور تصور نکنند خودشان قادر به حل همه‌ی مشکلات هستند. 

سوال بپرسید

رفتار‌ها تا زمانی که درباره‌ی آنها صحبت نشود، ناشناخته می‌مانند.  دختر و پسر باید درباره‌ی هر موضوعی که برای‌شان مهم است از همسر آینده‌شان سوال کنند.  با صحبت‌های پیش از ازدواج خیلی از رفتارها معلوم می‌شوند و خیلی از حرف‌ها و نظرات قبل از ازدواج، در رفتارهای پس از ازدواج ظاهر می‌شوند. به‌طور مثال آقایی که می‌گوید مخالف کارکردن خانم در محیط مردانه است، پس از ازدواج فکرش عوض نمی‌شود.

اعتیاد و بیکاری

اشتغال مردها اهمیت زیادی دارد. مهم است که مرد توانایی مالی لازم را داشته و مستقل باشد. خانواده‌ها می‌توانند تا حدودی کمک کنند، اما نه خیلی زیاد. در صورت کمک خانواده شاید دخالت‌هایی پیش بیاید که زوج‌ها را با مشکلاتی روبه‌رو کند. اگر فردی تنبل و بیکار یا معتاد است، پس از شروع زندگی مشترک هم چنین رفتاری را ادامه می‌دهد. بنابراین لازم است قبل از چنین تصمیم مهمی به وجود رفتارهایی از این دست دقت شود.

شناختن مرد خسیس

خساست یکی از ویژگی‎هایی است که می‎تواند باعث بروز مشکلات زیادی در زندگی مشترک شود. خساست در رفتارهای قبل از ازدواج هم خودش را نشان می‌دهد. خانم‌ها می‌توانند با توجه به چند رفتار به ظاهر ساده به این خصوصیت رفتاری پی ببرند. به‌طور مثال به این نکته توجه کنند که پسر آنها را کجا می‌برد، تعارف می‌کند یا نه، یا مثلا در مناسبت‌هایی مانند روز تولد یا روز زن بهتر است مردها به‌عنوان خواستگار هدیه‌ای برای خانم‌ها بخرند. در این موقعیت‌ها افراد خسیس زود خودشان را لو می‌دهند.

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط:

سه کلید برای داشتن زندگی زناشویی موفق

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *