bشخصیت افراد را از روی عکس پروفایل بشناسید! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
شخصیت افراد را از روی عکس پروفایل بشناسید!

اکثر افراد جامعه در فضای مجازی حداقل یک حساب کاربری دارند و هر کس بنا به شخصیت و روحیات خود عکسی را برای پروفایل خود انتخاب می کند. روانشناسان معتقدند که از طریق عکس پروفایل افراد می‌توان به ویژگی های اخلاقی و شخصیتی آنها پی برد. 

شخصیت افراد را از روی عکس پروفایل بشناسید!

البته این کار برای افراد غیر متخصص امکان پذیر نیست و براساس هر عکس پروفایلی نمی توان در مورد شخصیت فرد قضاوت کرد و باید فاکتورهای متعددی را در نظر گرفت. اگر فرد به اراده و انتخاب خود عکس پروفایل انتخاب کند، می‌توان بر اساس آن و در صورت تکرار در خصوص ویژگی های فردی او قضاوت کرد. والدین می توانند از طریق تغییراتی که در تصویر پروفایل فرزندشان اتفاق می افتد به برخی نوسانات روحی وروانی در آنها پی ببرند. گاه می توان از این تصاویر برای درمان مشکلات روحی و روانی افراد استفاده کرد. بنابراین نباید نسبت به تصاویری که اطرافیانتان برای پروفایل خود انتخاب می کنند بی تفاوت باشیم چرا که این تصاویر گویای اطلاعات زیادی در مورد آنها است.

تصویر طبیعت و منظره و گل

گاهی انتخاب تصویر گل ، طبیعت و متن به جای تصویر خود نشان دهنده شخصیت های منزوی و استرسی است که به دلیل اعتماد به نفس پایین نمی توانند تصویر خود را برای پروفایل خود قرار دهند. البته گاهی دلیل این امر می تواند تعصب های خانوادگی و سختگیری های همسر باشد که در این مواقع ربطی به اعتماد به نفس پایین ندارد. 

 استفاده از تصویر فرزند
اگر فرد بدون اجبار این عکس را انتخاب کرده باشد نشان وابستگی زیاد به فرزندش است که می خواهد او را به عنوان نمادی از هویت خود نشان دهد. یا نشان دهنده این است که با همسرش رابطه خوبی ندارد و یا با فرزندش تیم تشکیل داده است.
استفاده از عکس دوران کودکی خود فرد
 این افراد در دوران کودکی خود مانده و بیشترین خاطرات خوب را از همان دوران دارند و از شرایط فعلی رضایت ندارند. این افراد اغلب مشکل اختلال هویتی دارند و هنوز به خود باوری نرسیده اند.
عکس از محیط کار
 برخی افراد تصاویر خود در محیط کاری را انتخاب می کنند. برای این افراد می توان چند برداشت داشت که گاهی برای تبلیغ کار خود و گاهی برای جلب توجه با استفاده از جذابیت شغل و در حقیقت به دلیل نبود اعتماد به نفس کافی است. افراط در این موضوع نشان دهنده این است که فرد چیزی در زندگی جز شغل برای به نمایش گذاشتن ندارد.
تعویض مداوم عکس
 گاهی تعویض مداوم تصویر پروفایل می تواند نشان دهنده روحیه تنوع طلبی در فرد است.
استفاده از تصویر خود فرد 
 اغلب افرادی که تصویر خود را با ظاهر موجه برای پروفایل خود قرار می دهند از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند به شرط اینکه اغراق، خودنمایی و نمایش در کار نباشد. استفاده از ویژگی‎های ظاهری و حالت های خاص متناسب با حریم خصوصی برای پوشاندن اعتماد به نفس پایین و نقاط ضعف است.
منبع: yjc.ir
مطالب مرتبط:

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *