سیگار باعث ابتلا به دیابت نوع ۲ می‌شود!

تحقیقات دانشمندان آمریکایی نشان می‌دهد سیگار کشیدن و به طور کلی استعمال تنباکو باعث ابتلا به دیابت نوع ۲ می‌شود و کنترل این بیماری را مشکل می‌کند. محققان می‌گویند حتی قرار گرفتن در معرض دود سیگار هم تا ۴۰ درصد موجب افزایش خطر ابتلا به دیابت می شود.

سیگار باعث ابتلا به دیابت نوع 2 می‌شود!

محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) در این مطالعه در حدود ۷۰۰۰ شرکت کننده با رده سنی بین ۴۵ تا ۸۴ سال را مورد بررسی قرار دادند. محققان این افراد شرکت کننده را در ۳ گروه گروه قرار دادند: گروهی که کمتر از ۱۰۰ نخ سیگار یا ۲۰ نخ سیگار برگ در کل زندگی شان مصرف کرده بودند و شرکت کنندگانی که بیشتر سیگار می کشیدند، اما در طول ۳۰ روز گذشته سیگار نکشیده بودند. بقیه را هم در قابل گروهی که همیشه سیگار می کشیدند گنجاندند.

از این افراد تست های وجود کوتینین در ادرار بعمل آمد. افراد سیگاری نیکوتین را از طریق ادرارشان دفع می کردند و بدین ترتیب محققان می توانستند سوابق سیگار کشیدن افراد را مشاهده نمایند. محققان این مطالعه، این عادات سیگار کشیدن در افراد را در مورد مقاومت به انسولین و دیابت در مدت ۱۰ سال مورد مطالعه و بررسی قرار دادند و نتایج به دست آمده از ۳ گروه مختلف را با هم مقایسه کردند. نتایج به دست آمده نشان داد که افراد سیگاری به مراتب بیش از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به د‌یابت قرار دارند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

رژیم گیاهخواری خطر ابتلا به د‌یابت را کاهش می‎دهد!

آیا افراد د‌یابتی می‎توانند روزه بگیرند؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *