سیاه دانه قاتل سرطان است!

پژوهش‌های اخیر دانشمندان نشان می‎دهد سیاه دانه برای انسان بسیار مفید است. سیاه دانه از معروف ترین گیاهانی است که به ویژه روغن آن نقش بسزایی در زمینه جلوگیری از فعالیت سلول های سرطانی دارد. سیاه دانه دارای موادی برای مبارزه با سر‌طان کبد، پوست، رحم، پستان، معده، پروستات و مغز است.

سیاه دانه قاتل سرطان است!

این گیاه علاوه بر این که سلول‎های سر‌طانی را از بین می‎برد، درمانی قوی برای سکته و التهاب مفاصل نیز می باشد. پژوهشگران مصری می گویند روغن سیاه دانه و عسل دارای قدرت ضد سر‌طانی بوده و خطر گسترش سلول های سر‌طانی را کاهش می دهند. در مطالعه دیگری که توسط محققان هندی انجام شد، ثابت شد ماده تیموکوینون که در سیاه دانه یافت می‎شود، به طور قابل توجهی سلول‎های سر‌طانی را کاهش می‎دهد. در این مطالعه که روی موش‌های آزمایشگاهی انجام شد، موش هایی که در ازای هر کیلوگرم وزنشان، ۲۰ میلیگرم ماده تیموکوینون دریافت کرده بودند با کاهش سلول های سر‌طانی مواجه شدند اما سلول های سرطانی در موش هایی که از این ماده استفاده نکردند، افزایش یافت.

پژوهشگران مالزی در سال ۲۰۱۳ دریافتند که سیاه دانه دارای قدرت کشتن سلول های سر‌طان خون بوده و مصرف این ماده از مهمترین شیوه های طب سنتی برای درمان این نوع سرطان است. پژوهش دیگری که در سال ۲۰۱۴ انجام شد نیز حاکی از قدرت روغن سیاه دانه در درمان سلول های سر‎طان ریه است، مصرف این ماده باعث مرگ سلول های سرطانی ریه می شود. همچنین محققان دریافتند ماده تیموکینون موجود در سیاه دانه دارای اثرات ضد تشنجی است. بررسی‌ها نشان می دهد سیاه دانه می‌تواند موجب تاخیر در زمان شروع تشنج و کاهش مدت آن شود.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

روغن سیاه دانه برای تسکین دردهای روماتیسمی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *