b«سندرم پیش از قاعدگی» باعث فشار خون بالا می‎شود! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
«سندرم پیش از قاعدگی» باعث فشار خون بالا می‎شود!

اطلاعات پزشکی حاصل از تحقیقات جدید نشان می‎دهد افرادی که سندرم پیش از قاعدگی (PMS) متوسط تا شدید را تجربه می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا هستند.

فشار خون

تعداد زیادی از زنان با این سندرم در روزهای پیش از قاعدگی مواجه می‌شوند. (برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مطلب سندرم پیش از قاعدگی را مطالعه کنید.) این تحقیقات که توسط دکتر الیزابت برتون جانسون، متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه ماساچوست انجام شده است، دلیل اینکه چرا این سندرم می‎تواند باعث بی نظمی در فشار خون یا ابتلا به فشار خون بالا شود را پیدا نکرده است و فقط از ارتباط بین شدت این سندرم در زنان و احتمال ابتلا به فشارخون بالا صحبت شده است و تاکید شده زنانی که نشانه‌های این سندرم در زمان قاعدگی در آنها شدید است باید برای پیشگیری از فشار خون بالا تحت معاینات پزشکی بیشتر قرار بگیرند. اطلاعات پزشکی حاکی از این است که حتی بعد از در نظر گرفتن عوامل خطرزای ایجاد کننده فشارخون بالا مثل اضافه وزن یا چاقی، سیگاری بودن, مصرف مشروبات الکلی، استفاده از قرص ضد بارداری، استفاده از داروهای هورمونی در دوران یائسگی و سابقه خانوادگی فشارخون بالا، باز هم احتمال ابتلا به فشارخون در افرادی که سندرم پیش از قاعدگی متوسط تا شدید داشتند ۴۰ درصد بیشتر از زنان دیگر بوده است.

نکته جالب در این تحقیقات این است که محققان دریافتند زنانی که ویتامین B، تیامین و ریبوفلاوین مصرف کرده بودند با وجود PMS شدید به فشارخون بالا مبتلا نشده بودند. همچنین دانشمندان دریافتند زنانی که ویتامین‎های گروه B را مصرف کنند ۲۵ تا ۳۵ درصد کمتر به سندرم پیش از قاعدگی مبتلا می‎شوند. بنابراین بهترین پزشکان و محققان در این مطالعه برای پیشگیری از ابتلا به فشارخون بالا مصرف ویتامین‎های گروه B را به زنانی که به سندرم پیش از قاعدگی دچار هستند، توصیه می‎کنند.

منبع: www.webmd.com

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *