bسندرم تخمدان پلی کیستیک مادر باعت اوتیسم کودک می‎شود! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
سندرم تخمدان پلی کیستیک مادر باعت اوتیسم کودک می‎شود!

اطلاعات پزشکی حاصل از یک مطالعه جدید حاکی از این است که بین سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) در مادر و افزایش احتمال مبتلا شدن کودک به بیماری اوتیسم (در خود ماندگی) ارتباط وجود دارد. 

اوتیسم

اوتیسم (Autism) یک اختلال روانی است که باعث مشکلات رفتاری و مشکلات در ارتباطات اجتماعی می‎شود. شیوع این اختلال در سال‌های اخیر افزایش داشته است و طبق اخبار پزشکی در حال حاضر یک مورد از هر ۶۸ کودک به دنیا آمده در آمریکا به این اختلال مبتلا می‎شوند. علت دقیق ابتلا به این بیماری هنوز مشخص نیست اما مطالعات قبلی نشان می‎دهد که قرار گرفتن در معرض هورمون جنسی خاصی به نام آندروژن می‎تواند دلیل ابتلا به این بیماری باشد. این هورمون در بدن زنان و مردان تولید می‌شود اما از آنجایی که نقش مهمی در بدن مردان دارد و مقدار بیشتری از این هورمون در بدن مردان تولید می‎شود به هورمون مردانه معروف است.  

یک گروه از بهترین پزشکان سوئدی در مطالعات خود متوجه شدند که میزان هورمون آندروژن در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) که عملکرد تخمدان‌ها را تحت تاثیر قرار می‎دهد، افزایش می‎یابد. اطلاعات پزشکی این تحقیقات نشان داد کودکانی که بیماری PCOS آنها تشخیص داده شده بود و در دوران بارداری به این بیماری مبتلا بودند ۵۹ درصد بیشتر در معرض ابتلا بهبیماری در خود ماندگی قرار دارند. به طور کلی مادران مبتلا به تخمدان پلی کیستیک و مادرانی که مشکل چاقی و اضافه وزن دارند، بیشتر احتمال دارد که کودک مبتلا به اوتیسم به دنیا بیاورند.

منبع: www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط:  

علت بیماری اوتیسم

ارتباط لقاح آزمایشگاهی و سرطان‌تخمدان!

زایمان کردن احتمال سرطان تخمدان را کاهش می‎دهد

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *