سفید کردن دندان‌ها در خانه

به عید نوروز نزدیک می‎شویم و بسیاری از ما دوست داریم با چهره و ظاهر زیباتر و آراسته‌تر در مهمانی‌ها و دید و بازدیدها حضور پیدا کنیم. یکی از کارهای مهم برای زیباتر شدن داشتن دندان‌‎های سفید و درخشان است. در روزهای آخر سال وقت پیدا کردن برای مراجعه به مطب دندانپزشک کار آسانی نیست. برای سفید کردن دندان‌ها فقط کافی است این جایگزین‌های خانگی ساده را امتحان کنید.

سفید کردن دندان‌ها

پراکسید هیدروژن (آب اکسیژنه)

این ماده می‌تواند به شیوه‌ای بی‌خطر دندانها را پاکسازی کند و برای بهداشت و سلامت کلی دندانها نیز مفید است. مقداری پودر آب اکسیژنه ۳ درصد را در همان مقدار آب حل کرده و هر شب قبل از خواب دندانهایتان را با این محلول بشوئید. پس از چند هفته متوجه خواهید شد که دندانهایتان سفیدتر و روشن‌تر شده‌اند.

جوش شیرین

جوش شیرین و پراکسید هیدروژن را با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید، سپس روی مسواکتان بمالید و با آن، دندانهایتان را مسواک کنید. البته نباید از این خمیر، هر روز و بطور مداوم استفاده کنید زیرا هر دو ماده این خمیر، خاصیت سایندگی دارند. از این درمان خانگی برای ۳ تا ۵ روز استفاده کنید و سپس قبل از استفاده مجدد، ۳ تا ۶ ماه صبر کنید. علاوه بر این ترکیب می‎توانید از جوش شیرین به تنهایی هم استفاده کنید. مقداری جوش شیرین را روی مسواک تان ریخته و دندان ها را به آرامی مسواک بزنید.نیازی به استفاده از خمیردندان نیست، چون در این صورت خاصیت سایندگی جوش شیرین بیشتر شده و خطر آسیب های احتمالی به دندان ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

لیموترش

لیموترش به دلیل خاصیت اسیدی که دارد، برای سفید کردن دندان‌های زرد و لکه دار و خوشبو کردن دهان مفید است.لیموترش سرشار از ویتامین C هست و می‌تواند باعث تمیزی و تقویت لثه‌ها شود. کافیست که دندان هایتان را با مقداری آب لیموترش تازه بشویید. قبل از شستشو هم به آرامی دندان هایتان را مسواک بزنید. این کار را دو مرتبه در هفته انجام دهید نه بیشتر زیرا لیموترش اسیدی است و استفاده افراطی از آن به مینای دندان آسیب می‌زند. برای یک دوره کوتاه سفید کردن دندان‌ها می‌توانید ۷۵ گرم جوش شیرین را در آب نصف لیموترش حل کنید و به مدت یک هفته، صبح ها دندان هایتان را با این محلول به آرامی و با دقت مسواک بزنید.
کربن گیاهی
کربن گیاهی از سوزاندن چوب برخی از گیاهان به دست می‌آید. در طب سنتی از آن برای سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌شود. مقداری از این پودر را روی مسواک‌تان ریخته و مانند همیشه دندان هایتان را مسواک بزنید. می‌توانید پودر کربن گیاهی را با چند قطره آب لیموترش یا آب معمولی ترکیب کرده و یک ماده ‌ی خمیر مانند تهیه کنید و برای سفید کردن دندان‌هایتان استفاده کنید.  از این روش دو مرتبه در هفته استفاده کنید نه بیشتر
منبع: namnak.com

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *