سرکه می‎تواند کولیت را درمان کند!

سرکه قرن‌هاست که در طب سنتی به عنوان دارو برای درمان بسیاری از مشکلات و همچنین در آشپزی استفاده می‎شود. اطلاعات پزشکی جدید حاکی از موثر بودن سرکه برای درمان بیماری کولیت اولسراتیو است. محققان پس از آزمایش روی موش‌های آزمایشگاهی متوجه تاثیر این ماده برای درمان کولیت شدند.

سرکه برای درمان کولیت

میلیونها نفر در سراسر جهان به بیماری کولیت اولسراتیو دچار هستند. کولیت یک بیماری التهابی روده (IBD) است که در آن پاسخ سیستم ایمنی بدن باعث التهاب روده بزرگ می‌شود. این بیماری باعث درد شکم، زخم معده، اسهال و سایر علائم می‎شود. اگرچه علت اصلی این بیماری هنوز مشخص نشده است اما بهترین پزشکان متخصص گوارش اعتقاد دارند که باکتری‌های روده در این بیماری نقش دارند.

در این مطالعه محققان دانشگاه جیلین در چین Jilin University دریافتند که سرکه قادر است باکتری‌هایی را که باعث التهاب روده می‎شود، از بین ببرند و در عین حال باعث افزایش باکتری‌های مفید روده شوند. اسید استیک ماده اصلی تشکیل دهنده سرکه باعث بهبود علائم این بیماری و از بین بردن باکتری‌های مضر روده می‎شود. این بیماری در مردان بیشتر شایع است و برخی پزشکان اعتقاد دارند شهر نشینی باعث شیوع این بیماری شده است. تحقیقات دیگری در مورد خواص سرکه برای بدن نشان داده است که سرکه از مرگ سلول‌های بدن که در اثر شرایط استرس‌زا ایجاد می‌شوند، جلوگیری می‌کند.

منبع: medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط:

کولیت روده چیست؟

درمان سرطان روده بزرگ با ویتامین A

یبوست مزمن می‎تواند نشانه یک مشکل جدی باشد

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *