سرکه سیب برای درمان سرماخوردگی

سرکه سیب یکی از مواد غذایی است که خواص مفید فراوانی دارد و می‎توان از آن برای پیشگیری و درمان خیلی از بیماری‌ها استفاده کرد. یکی از بیماری‎هایی که سرکه سیب در درمان آن مفید است، سرماخوردگی است. 

درمان سرماخوردگی

درمان گلودرد و سرماخوردگی: سرکه سیب می‎تواند از بروز گلودرد و سرماخوردگی جلوگیری کند. زیرا باکتری‎ها در محیط اسیدی که سرکه ایجاد می‌کند از بین می‌روند. برای درمان گلودرد یک چهارم فنجان سرکه را با یک فنجان آب مخلوط کنید و غرغره کنید. اگر مقدار کمی عسل هم به آن اضافه کنید، تاثیر بیشتری خواهد داشت.

کنترل فشار خون و قند خون: خوردن یک قاشق سرکه سیب مخلوط در آب قبل از صبحانه فشار خون را کاهش می‌دهد. اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد که سرکه سیب کمک می‎کند تا انسولین به میزان مناسب از لوزالمعده ترشح شود که برای نگه داشتن سطح مناسب قند خون ضروری است. مصرف سرکه سیب باعث کاهش میزان کلسترول بد خون و افزایش میزان کلسترول خوب می‎شود. 

درمان جوش (آکنه): چربی اضافی که پوست جذب می‌کند یکی از دلایل اصلی جوش زدن است. بهترین پزشکان طب سنتی توصیه به مصرف سرکه به صورت موضعی بر روی پوست برای درمان جوش دارند. مقداری سرکه سیب را با سه یا چهار برابر آب مخلوط کنید و با یک پنبه آن را به پوست بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه بشویید تا چربی اضافی پوست گرفته شود. 

درمان رگ‌های واریسی: سرکه سیب کمک می‎کند گردش خون بهبود یابد و رگ‌های متورم و بیرون زده کمتر دیده شوند و درد کمتری داشته باشند. مقدار مساوی از سرکه سیب را با یک لوسیون مخلوط کنید و صبح و شب روی رگ‎های واریسی ماساژ دهید تا جذب شود.

جلوگیری از بوی بد دهان: به دلیل داشتن خاصیت اسیدی، سرکه سیب یک درمان مناسب برای بوی بد دهان است. نصف قاشق غذاخوری سرکه سیب را داخل یک فنجان آب بریزید و آن را در دهان به مدت ۱۰ ثانیه غرغره کنید.  

منبع: مجله نیک و نو

مطالب مرتبط:

سرماخوردگی بارداری

درمان سرماخوردگی کودکان

درمان خانگی آنفولانزا

میوه‎های ضد سرماخوردگی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *