سرطان معده

سرطان معده شایع‌ترین نوع سرطان است. معده بخشی از دستگاه گوارش است و مانند دیگر اعضای بدن مستعد سرطان است. معده از ۵ قسمت مختلف تشکیل شده است و سرطان ممکن است از هر کدام از این ۵ قسمت شروع شود. همچنین علائم و میزان بهبودی بر حسب محل ابتلا متفاوت است. 

سرطان معده

برترین پزشکان و محققان مرکز درمان سرطان آمریکا می‌گویند در سال‌های اخیر آمار سرطان معده در این کشور کاهش پیدا کرده است آن هم به دلیل تغییر رژیم غذایی مردم است. ولی در کشورهای در حال توسعه هنوز آمار رو به رشدی برای این بیماری وجود دارد. که از دلایل اصلی آن مصرف غذاهای پرنمک و با مواد نگهدارنده است. چیزی که برعکس در کشورهای توسعه یافته است . یعنی مصرف غذاهای پرنمک به میزان زیادی در این کشورها کاهش یافته است. از جمله فاکتورهای خطرناک برای ابتلا به این بیماری، استعمال دخانیات است. اگر سیگار می‌کشید باید بدانید که این عامل احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می‎دهد. عامل تاثیر گذار دیگر این است که بر اثر سوء هاضمه، غذا به قسمت بالای معده برمی‌گردد و باعث سوزش و التهاب مزمن می‎شود و شانس ابتلا را بیشتر می‌کند. 

برای تشخیص سرطان معده به آزمایش خون و نمونه برداری نیاز است. متاسفانه مردم با رعایت نکردن بهداشت و اصول درست تغذیه در واقع خودشان باعث رشد و توسعه بیماری می‎شوند. با انجام آزمایش خون به موقع می‌توان جلوی پیشرفت بیماری را گرفت. کوچکترین تغییر غیرعادی در بدن را جدی بگیرید و به پزشک مراجعه کنید.

منبع: cancer treatment center

مطالب مرتبط:

پیشگیری از سرطان

درمان سرطان با طب سنتی

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *