سرد مزاجی مردان

مردی که بیشتر از ۲۰ سال سن دارد، ازدواج کند و فاصله بین دو رابطه زناشویی‌اش ۱۰ روز یا بیشتر باشد، به او سردمزاج گفته می‌شود. سرد مزاجی اصطلاحی است که برای مردان یا زنانی که دچار کاهش یا فقدان میل جنسی هستند، به کار می‌رود.

سرد مزاجی مردان

به طور کلی دو نوع سرد مزاجی در میان مردان مشاهده می‎شود سردمزاجی اولیه که از همان روزهای اول بعد از ازدواج، مرد مایل به برقراری روابط جنسی با فاصله زیاد است. در سردمزاجی ثانویه مرد از ابتدا مشکلی نداشته و بعدها دچار کاهش میل جنسی شده است. عواملی مانند مشغله فکری زیاد، مشکلات زندگی، افسردگی و اضطراب و اختلال در رابطه عاطفی با همسر می‌توانند باعث کاهش میل جنسی مردان شوند. یکی دیگر از مواردی که باعث کاهش میل جنسی مردان می‌شود، داروهای اعصاب است. اگر فرد دچار بی میلی جنسی باشد حتما باید این موضوع را با روانپزشک مطرح کند تا در تجویز دارو این موضوع در نظر گرفته شود.

میل جنسی با سن رابطه مستقیم دارد و با افزایش سن کاهش می‌یابد ولی شدت کاهش متفاوت است. نکته مشکل ساز، تفاوت در میل جنسی زن و شوهر است. اگر یکی از آنها به رابطه جنسی با فاصله چند روز تمایل داشته باشد و دیگری بخواهد ماهی یک بار رابطه داشته باشد، مشکل به وجود می‌آید. کاهش میل جنسی ممکن است خفیف، متوسط یا شدید باشد. در نوع شدید ممکن است فرد اصلا تمایلی به برقراری رابطه زناشویی نداشته باشد یا با فاصله زیاد مثلا ماهی یک بار رابطه جنسی برقرار کند. هورمون مردانه با بالا رفتن سن به‌تدریج کاهش می‌یابد و طبیعتا میل جنسی نیز کمتر می‌شود ولی گاهی در افراد جوان یا میانسال روند کاهش این هورمون سریع است و مشکل‌هایی را برای رابطه زناشویی فرد ایجاد می‎کند. در اولین قدم برای درمان باید سطح هورمون بدن به روش آزمایشگاهی اندازه گرفته شود.

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط: 

سرد مزاجی زنان

ارگاسم و رابطه جنسی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *