bسرد مزاجی زنان · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
سرد مزاجی زنان

اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد کاهش میل جنسی یا همان سرد مزاجی جنسی شایع‌ترین مشکل جنسی گزارش شده در بین خانم‎هاست. این مشکل به خوبی قابل درمان است. چه از طریق مداخله پزشکی، یا کمک گرفتن از روانشناس و مشاور و یا تشخیص اینکه چه چیزی دقیقا عامل سرد مزاجی بوده است. 

سرد مزاجی زنان

برترین پزشکان و محققان دانشگاه موناش در ملبورن استرالیا تحقیقاتی را روی زنانی که از سرد مزاجی جنسی رنج می‎بردند و درمان‌هایی را برای حل مشکلات جنسی خود استفاده کرده بودند انجام دادند. این محققان شایع ترین مشکلات و نگرانی‌هایی که برای این افراد پیش آمده بود را شرح دادند که عبارتند از:

پریشانی و اندوه شخصی: این زنان احساساتی مثل غمگین بودن، احساس گناه، شرمندگی و ناامیدی را تجربه می‌کنند. همچنین اکثر این افراد اعتقاد دارند که سرد مزاجیشان به کاهش اعتماد به نفس منجر شده است. اگر شما هم دچار مشکلات و مسائل جنسی این گونه هستید و این احساسات را تجربه کرده‌اید نگران نباشید شما تنها زنی نیستید که این مشکل را دارید و مسئله دیگری که باید بدانید این است که این یک مشکل اساسی در درون شما نیست. بلکه شاید فقط انتظارات شما عامل وجود مشکل باشد. اگر انتظار دارید به صورت خود به خود از نظر جنسی تحریک شوید، شاید لازم است انتظار خودتان را تغییر دهید. مردان و زنان از این نظر بسیار متفاوت هستند. زنان برای رابطه جنسی ابتدا باید صمیمیت احساسی را تجربه کنند و بعد تصمیم بگیرند که رابطه جنسی را شروع کنند.  

نگرانی در مورد رابطه زناشویی: بیشتر زنان از این جهت که این کاهش میل جنسی تاثیرات منفی روی رابطه زناشویی و همسرشان داشته باشد، بسیار نگرانند. در بسیاری از موارد بالینی که زوج‌ها به روانشناس مراجعه می‌کنند, حتی اگر مرد، همسرش را درک کند و از او حمایت عاطفی کند، باز هم زنان نگران رابطه و زندگی مشترکشان هستند. اگر شما هم این نگرانی را دارید. بهتر است اول با همسرتان صحبت کنید و برایش توضیح دهید که او باعث این بی میلی شما نشده است و هر دو با همکاری مشاور می‌توانید این مشکل را درمان کنید و دوباره رابطه جنسی صمیمانه را از سر بگیرید. یکی از راه حل‌هایی که متخصصان برای این مشکل پیشنهاد می‎کنند. این است که یکدیگر را ماساژ دهید بدون اینکه بخواهید این کار به آمیزش جنسی ختم شود. این کار به افزایش میل جنسی زنان کمک می‎‌کند. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط:

ارگاسم و رابطه جنسی

ناتوانی جنسی، مشکلی که نادیده گرفته می‌شود

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *