سالمندان تخم بلدرچین بخورند!

اطلاعات پزشکی حاصل از پژوهش‌های جدید نشان می‎دهد تخم بلدرچین برای درمان ناراحتی‌های اعصاب و تقویت مغز و سیستم ایمنی بدن مفید است. با توجه به عملکرد مطلوب تخم بلدرچین بر روی حافظه انسان، توصیه می‌شود سالمندان و افرادی که در معرض بیماری آلزایمر هستند، از تخم بلدرچین در برنامه غذایی خود استفاده کنند.

سالمندان تخم بلدرچین بخورند!

بیماری آلزایمر یک بیماری پیش رونده مغزی است که باعث اختلال حافظه یا فراموشی می‎شود و به مرور روی صحبت کردن و اداره کردن امور روزمره زندگی فرد نیز تاثیر می‌گذارد. این بیماری بیشتر در سالمندان شایع است. (برای آشنایی بیشتر با این بیماری مطلب آلزایمر چیست؟ را مطالعه کنید.) هنوز محققان علت اصلی این بیماری و راه درمان آن را نیافتند. اما تحقیقات سال‌های اخیر با هدف یافتن راه‌هایی برای پیشگیری از این بیماری به خصوص در مورد رژیم غذایی و سبک زندگی افراد انجام شده است.

تخم بلدرچین حاوی عناصر معدنی کمیاب و ویتامین‌ها به خصوص  ویتامین E است که باعث می‎شود برای درمان بعضی از بیماری‌ها مانند بیماری‌های گوارشی، سنگ کلیه، صفرا و فشارخون مفید باشد. علاوه بر این مصرف تخم بلدرچین به کاهش تجمع مواد سمی در خون و کاهش تجمع فلزات سنگین کمک می‌کند. متخصصان تغذیه اعتقاد دارند ارزش غذایی تخم بلدرچین در مقایسه با تخم‌ مرغ‌ به مراتب بالاتر است. یک تخم بلدرچین هر چند که از لحاظ وزنی حدود یک پنجم تخم‌ مرغ معمولی وزن دارد، اما نسبت به تخم‌ مرغ معمولی ۳ برابر خواص تغذیه‌ای دارد. سفیده تخم بلدرچین منبع خوب فسفر، مس، روی، اسیدهای آمینه و زرده آن شامل اسیدهای چرب ضروری و مفید برای سلامتی بدن به خصوص سلامت مغز و پیشگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر است.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

راهکارهای تقویت حافظه سالمندان

خواب بی کیفیت منجر به سکته مغزی در سالمندان می‎شود!

۴ راهکار برای کمک به بیماران آلزایمری

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *