ساختن دوباره زندگی مشترک بعد از طلاق

ساختن دوباره زندگی مشترک بعد از طلاق 

همه زوج‌هایی که از دادگاه حکم طلاق می‌گیرند، از این تصمیم راضی نمی‌مانند و بسیاری از آنها بعد از جدایی ترجیح می‌دهند به روزهایی برگردند که پیش از این به نظرشان غیرقابل تحمل می‌رسید. ساختن دوباره زندگی‌ای که از دست رفته گرچه ساده نیست، اما ممکن است. 

قبل از آنکه هر تصمیمی بگیرید، بدانید که راه سختی در پیش دارید. چرا که ارتباط میان شما دو نفر و حتی اطرافیانی که در زندگی شما دخیل هستند پر است از خاطرات و اتفاقات منفی و شروع مجدد به انگیزه و برنامه دقیقی نیاز دارد. باید بیشتر از قبل از خودگذشتگی کنید. برای عبور از خاطرات تلخ تلاش کنید. باید بیشتر از قبل مراقب آسیب دیدن رابطه خود باشید. هر هفته ملاقاتی را ترتیب دهید و از احساسات، نگرانی‌ها و دلخوری‌هایتان حرف بزنید. این اتفاق می‌تواند تا سال‌ها بعد از ازدواج ادامه پیدا کند. در این ملاقات‌ها بهتر است اول از نکات مثبت و خوشایند شروع کنید و بعد اشاره‌ای به آنچه آزارتان می‌دهد، بکنید. یادتان نرود لحن و واژه‌های شما بیشترین تاثیر را بر درست منتقل شدن پیامتان دارد. 

ساختن دوباره زندگی مشترک بعد از طلاق

اگر تنهایی آزارتان می‌دهد و از طلاق پشیمانید، منتظر پیش‌قدم شدن او نمانید. خودتان می‌توانید اولین قدم را بردارید. اگر می‌خواهید پیشنهاد دوباره با هم بودن را مطرح کنید، جملات‌تان را آماده کنید. از بیان احساسات و دلایل‌تان نترسید. واسطه‌ها را حذف کنید و رابطه را با پیغام فرستادن شروع نکنید زیرا در جریان انتقال پیام ممکن است بخشی از منظور شما حذف شود یا تغییر کند. تصور نکنید چون یک بار این راه را رفته‌اید، پیچ و خم‌هایش را می‌شناسید و می‌توانید این بار از اشتباهات گذشته دوری کنید. قبل از آنکه دوباره با هم بودن را شروع کنید ۶ ماه برای بررسی رابطه و شناخت مجدد یکدیگر به خود فرصت دهیداما در این نامزدی دیگر قرار نیست خانواده‌ها نقش پررنگی داشته باشند. پیش از آنکه تصمیم به بازگشت بگیرید، باید دلیل طلاقتان را بررسی کنید و به تک تک مشکلاتی که شما را به اینجا رسانده فکر کنید. اما این فکر و خیال‌ها را به خانه مشترکتان نیاورید. از زمانی که با هم بودن را دوباره شروع می‌کنید، گذشته را نبش قبر نکنید. از متهم کردن دیگران و بازگو کردن تلخی‌ها دست بردارید. از امروز باید برای شروعی دوباره با کمترین اشتباه برنامه ریزی کنید.

منبع: مجله سیب سبز

مطالب مرتبط: 

دلایل عجیب و غریب به وجود آمدن استرس 

نشانه‌های افسردگی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *