زومبا برای لاغری و تناسب اندام

ورزش زومبا (سومبا) برگرفته از انواع حرکتـ‌‌ـهای مــوزون کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین است. این ورزش سال‌هاست که در کشورهای مختلف رواج پیدا کرده است. بسیاری از افراد انجام این ورزش را برای لاغری و کاهش وزن بسیار موثر می‌دانند. یکی از دلایل موفقیت ورزش زومبا این است که یک برنامه کاهش وزن سرگرم کننده است و برای افزایش شادی و نشاط نیز بسیار مفید است.

زومبا برای لاغری و تناسب اندام

ورزش زومبا یک ورزش کامـــلا هـــــوازی است و تمـــرکز بر روی تنفس و بر روی انجام انــــــواع تکنیــــــک های حرکتــی را بــــــالا برده و موجــب کــــــاهش وزن و تناسب اندام در هـــر سنــی می‎شود. تمام ماهیچه های حــرکتی بدن از جمله ساق پا، ران‌ها و بازوها و حتـی وریدهای شکمی تحت تاثیر ورزش زومبا و ریتـم آن قرار گرفته و از افزایش چربی در اطراف این قسمت‌ها جلوگیری می‌شود. تفاوت این ورزش با دیگر ورزش‌های هوازی مثل ایروبیک این است که ایروبیک کسل کننده است و اکثر افراد بعد از چند هفته آن را ترک می‌کنند. اما زومبا چون ریتمیک و نوعی رقص است و در عین حال با ایروبیک ترکیب شده است باعث افزایش شادابی و نشاط فرد می‎شود.

از دیگر مزیت‌های فوق العاده ورزش و رقص زومبا این است که می‌توانید از ۳۰۰ تا ۶۰۰ کالری در یک جلسه یک ساعته بسوزانید. این سوزاندن کالری، به وزن بدن بستگی دارد. کسی که وزن بیشتری دارد نسبت به افراد لاغرتر کالری بیشتری می‎سوزاند اگرچه فعالیت هر دو به یک اندازه باشد. سوزاندن کالری همچنین بستگی به تلاش های شما دارد، هرچه بیشتر حرکت کنید کالری بیشتری خواهید سوزاند. ورزش زومبا به تقویت عضلات نیز کمک می‌کند. هنگامی که حرکات رقص یا حرکت هوازی انجام می دهید، لاغر می‎شوید اما بدنتان شل و پوست‌تان دچار افتادگی نمی‎شود.

منبع: tanaasob.com

مطالب مرتبط: 

آیا زیره به لاغری کمک می‎کند؟

لاغری و کاهش وزن با پله نوردی!

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *