bزنجبیل میل جنسی را افزایش می‎دهد · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
زنجبیل میل جنسی را افزایش می‎دهد

زنجبیل یکی از داروهای گیاهی و ادویه‎های پرکاربرد است که در غذاهای اکثر کشورها استفاده می‎شود. اما این گیاه خواص درمانی فوق العاده‌ای در طب سنتی نیز دارد. بعضی از پزشکان طب سنتی اعتقاد دارند مصرف زنجبیل برای افزایش میل جنسی مفید است و برخی دیگر برعکس این را می‎گویند. سوال این است که کدام گروه درست می‌گویند؟

میل جنسی

در پاسخ به این سوال می‎توان گفت که بهترین پزشکان طب سنتی اعتقاد دارند زنجبیل، هم می‌تواند تقویت‌‌کننده میل جنسی باشد و هم تضعیف‌کننده آن. اگر زنجبیل همراه با زرده تخم‌مرغ عسلی مصرف شود باعث تقویت و افزایش میل جنسی می‌شود. اما اگر افرادی که طبع گرم دارند در مصرف آن زیاده روی کنند باعث کاهش میل جنسی آنها می‎شود. علاوه بر این زنجبیل در تسکین دادن دردهای قاعدگی هم مفید است. این گیاه برای درمان مشکلات گوارشی مانند نفخ کردن معده و کمک به هضم غذا نیز مفید است. 

از خواص دیگر زنجبیل می‌توان به ضد سرطان بودن آن اشاره کرد. اطلاعات پزشکی حاصل از تحقیقات جدید نشان می‎دهد در ترکیب گیاه زنجبیل ماده‌ای به نام zingiberen وجود دارد که از رشد سلول‌های سرطانی پیشگیری می‌کند. علاوه بر این زنجبیل دارویی مناسب برای پیشگیری از تهوع ناشی از  شیمی‌درمانی در درمان بیماران مبتلا به سرطان است. این گیاه یک ضد التهاب طبیعی است که در تسکین درد موثر است بنابراین برای بیماران سرطانی که در حال درمان سرطان هستند و همچنین افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‎اند بسیار مفید است. 

منبع: www.akairan.com

مطالب مرتبط: 

غذاهای مفید برای درمان مشکلات جنسی مردان

این عوامل باعث کاهش میل جنسی می‎شوند

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *