bریزش موی واگیردار چیست؟ · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
ریزش موی واگیردار چیست؟

متخصصان پوست و مو می‌گویند ریزش موی ناشی از عفونت‌های قارچی به راحتی قابل انتقال بوده و در سنین قبل از بلوغ به شکل کچلی اتفاق می‌افتد. عفونت‌های قارچی موی سر که متأسفانه به راحتی از فردی به فرد دیگر سرایت می‌کند، تنها طاسی واگیردار به شمار می‌آید.

ریزش موی واگیردار چیست؟

ریزش مو یکی از عواملی است که می تواند فرد را با مشکلاتی روبرو کرده و روند زندگی وی را مختل کند. برای مقابله با ریزش‌مو ابتدا باید با عوامل متعدد بروز آن آشنا شد. دلایلی همچون سوختگی، قرارگرفتن در معرض اشعه ایکس، عفونت های قارچی میکروبی، خونریزی و جراحی های شدید، مصرف داروهای ضد سرطان و پرکاری تیروئید می توانند تاثیر قابل توجهی بر ریزش‎مو داشته باشند. در میان دلایل بروز ریزش‎مو فقط عفونت‎های قارچی پوست سر واگیردار محسوب می‎شوند. از علایم ریزش‎موی قارچی می‎توان به شکنندگی و تغییر رنگ مو به خاکستری و یا پوسته پوسته شدن کف سر اشاره کرد. 

ریزش‎موی قارچی به آسانی و با هر تماس مستقیمی از طریق وسایل شخصی بیمار و موهای ریخته شده قابل انتقال است. به همین خاطر اگر یکی از اعضای خانواده دچار این مشکل شد باید بقیه افراد خانواده نیز معاینه شده و درصورت سرایت در همان مراحل ابتدایی درمان شوند. عفونت‌های قارچی در کف‌سر به راحتی با داروهای ضدقارچ قابل درمان است. این در حالی است که در صورت تعلل در درمان، امکان رویش مجدد مو وجود ندارد. بنابراین با دیدن اولین نشانه‎ها باید برای درمان به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد. 

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

با قهوه می‎توان ریزش مو را درمان کرد!

درمان ریزش مو با یک داروی طبیعی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *