رژیم سوپ کلم برای کاهش وزن

سوپ چربی سوز که به سوپ کلم نیز معروف است، یک راه عالی برای کاهش چند کیلوگرم است. رژیم غذایی سوپ کلم، ۷ روز طول می‌کشد. در طول این مدت، شما می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید سوپ بخورید. افرادی که آن را امتحان کرده‌اند، می‌گویند این سوپ، سوخت و ساز بدن را فعال می‌کند. همچنین سیستم گوارش را پاکسازی کرده و به کاهش وزن کمک می‌کند.

سوپ کلم برای کاهش وزن

مزایای رژیم سوپ کلم

برای تهیه این سوپ فقط باید کلم را با پیاز، فلفل دلمه‌ای، گوجه فرنگی، کرفس و مقدار زیادی آب در یک قابلمه بریزید. آن‌ها را حداقل به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید، به آن نمک و فلفل بزنید و نوش جان کنید. بعضی‌ها به سلیقه خودشان سبزیجاتی را به این سوپ اضافه می‎کنند. اگر می‌خواهید در مدت زمان کوتاهی وزن کم کنید، رژیم سوپ چربی سوز را امتحان کنید. مثلا اگر می‌خواهید در یک عروسی یا مهمانی شرکت کنید، این رژیم را امتحان کنید و ببینید که به موقع وزن کم خواهید کرد و لباس‌تان اندازه‌تان خواهد شد.

معایب رژیم سوپ کلم

این رژیم، یک رژیم غذایی بسیار محدود کننده است و به کمبودهای تغذیه‌ای منجر می‌شود. رژیم سوپ چربی سوز به شما نتایج طولانی مدت نخواهد داد. وزنی که از دست داده‌اید با نوشیدن آب دوباره به دست خواهید آورد. دلیلش این است شما فقط وزن آب بدن را از دست می‌دهید، نه چربی را. بنابراین قبل از شروع این رژیم حتما در جستجوی پزشک یا متخصص تغذیه باشید و با او مشورت کنید. 

منبع: fitnessmagazine

مطالب مرتبط: 

چطور وقتی در خواب هستید، چربی سوزی کنید؟

برای کاهش وزن غذاهای حاوی فلانوئید بخورید

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *