روغن گلرنگ برای چربی سوزی!

یکی از گیاهان بسیار خوشرنگ و پرخاصیت که از خانواده کاسنی محسوب می‌شود، گلرنگ است. دانه‌های روغنی آن منبعی برای استخراج روغن‌های گیاهی است که دارای رنگ زرد و نارنجی مایل به قرمز است که گاهی برای رنگین کردن خوراکی ها به جای زعفران از آن استفاده می‎شود.  اما این روغن خواص دیگری نیز دارد، روغن گلرنگ از روغن های بسیار مفید برای چربی سوزی به خصوص رهایی از چربی های شکمی است.

روغن گلرنگ برای چربی سوزی!

گلرنگ، گیاهی است که به طور عمده در آب و هوای گرم و خشک رشد می‌کند. دانه‌های روغنی آن منبعی برای استخراج روغن‌های گیاهی است. از گل‌های گلرنگ برای رنگین​ کردن خوراکی‌ها و به عنوان منبعی برای استخراج رنگ طبیعی استفاده می‌کنند. علاوه بر این، گل‌های گلرنگ در بسیاری از موارد برای مقاصد دارویی نیز به کار می‌رود. بسیاری از مطالعات بالینی و آزمایشگاهی نشان می‌دهد داروها یا مکمل‌هایی که در آنها از گلرنگ استفاده شده است، برای درمان مشکلات قاعدگی، بیماری‌های قلبی عروقی و درد و تورم همراه با مشکلات روحی موثر بوده‌اند. از گلرنگ اثرات افزایش‌دهنده قدرت باروری نیز گزارش شده است. در گذشته، مصریان از روغن دانه‌های گلرنگ نیز برای تسکین برخی زخم‌ها استفاده می‌کردند و این نشان می‌دهد این روغن دارای موادی است که احتمالا خواصی شبیه مسکن داشته است. گلرنگ در خاورمیانه و هند و آفریقا نیز کاربرد داشته است و از آن به‌عنوان پادزهر استفاده می‌کردند. علاوه بر این، از روغن این ترکیب به عنوان دارو برای تحریک تعریق در درمان تب بهره می‌بردند.

تحقیقات جدید محققان آمریکایی نشان می‌دهد که استفاده از روغن گلرنگ برای رهایی از چربی‌های شکم بسیار مؤثر است. روغن گلرنگ عملکرد بافت‌های ذخیره کننده چربی‎ را تغییر و آنها را به انرژی تبدیل می‎کند که بدن آن را مصرف می‎کند. این روغن همچنین به عنوان یک تحریک کننده فرآیند سوخت و ساز عمل می‎کند که باعث چربی سوزی بیشتر به خصوص در مورد چربی دور شکم می‎شود. 

منبع: yjc.ir و press.jamejamonline.ir

مطالب مرتبط:

بهترین غذاهای چربی سوز

استفاده از یخ برای چربی سوزی

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *