روغن جوجوبا برای رفع ترک پوست

روغن جوجوبا دارای امگا ۳ و امگا ۶ بسیار زیادی است که خواص ضد پیری، ضد التهابی و همچنین ضد میکروبی دارند. مطالعات نشان می‌دهند که روغن جوجوبا در جلوگیری از ترک پوست بسیار موثر است. از آنجایی که ترک پوستی در بارداری شایع هستند، اگر قبل از ظاهر شدن ترک‌ها، این روغن را روی پوست بمالید، باعث می‌شود که پوست مرطوب و ارتجاعی شود و در نتیجه از بروز ترک بعد از زایمان مادر جلوگیری می‌شود. 

درمان ترک پوست

هنگامیکه روغن جوجوبا در محصولات آرایشی استفاده می‌شود، باعث افزایش سلامت و انعطاف‌پذیری پوست می‌گردد. این روغن می‌تواند با افزایش رشد سلول‌های جدید و سالم‌تر،  وضعیت ترک های پوستی را بهبود ببخشد. در واقع عناصر روان‌کننده‌ی آن از پوست در برابر عناصر خارجی که می‌توانند منجر به خشکی و سایر آسیب‌های پوستی شوند، محافظت می‌کنند. استفاده منظم از روغن جوجوبا (حداقل یک بار در روز) روی مناطق آسیب دیده می‌تواند به کاهش ایجاد خطوط ریز، چین و چروک‌ها و ترک‌ پوست بدن کمک کند و باعث شود پوستی نرم و زیبا در سراسر بدن‌تان داشته باشید.

ترک‌ پوست بدن وقتی پوست شدیدا کشیده یا منقبض می‌شود به وجود می‌آید، بنابراین باید از قرارگیری پوست در معرض چنین شرایطی اجتناب شود. به عنوان مثال، هرگونه تلاش برای کاهش یا افزایش وزن باید به آرامی انجام گیرد تا به بافت‌های پوست شوک وارد نشود. ورزش منظم نیز می‌تواند به جلوگیری از ایجاد ترک‌های بدن کمک کند، زیرا عضلات به خوبی تقویت و حفظ می‌شوند. شما می‌توانید برای بیشتر کردن تاثیر روغن جوجوبا در درمان ترک‌های بدن به آن روغن ویتامین E و روغن گل رز اضافه کنید. به این ترتیب ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها و همچنین عناصر مرطوب‌کننده مورد نیاز پوست‌تان را فراهم می‌کنید.

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

چگونه ترک پوستی را درمان کنیم

دکتر زهره فاضل پزشک پوست و مو در تجریش

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *