آیا روش درست استفاده از ضد آفتاب را می‎دانید؟

حتما بارها در مورد ضرورت استفاده از ضد آفتاب شنیده و خوانده‌اید. اما آیا روش صحیح استفاده از ضد آفتاب‎ها را می‎دانید؟ استفاده از ضد آفتاب، باید تبدیل به یک عادت نرمال در روتین زیبایی شما شود. حالا زمان این است که مطمئن شوید نه تنها از نوع درست ضد آفتاب استفاده می‌کنید، بلکه آنرا به طرز صحیحی نیز به کار می‌برید.

آیا روش درست استفاده از ضد آفتاب را می‎دانید؟

متخصصان پوست و مو می‎گویند برای محافظت از پوست نیازی به کرم‌های ضدآفتاب با SPF بالا ندارید. یک کرم ضدآفتاب با SPF بین ۳۰ تا ۵۰ به اندازه کافی مناسب است. دو نوع اشعه از خورشید ساطع می‌شود، UVB و UVA . اشعه UVA می‌تواند تا لایه‌های عمیق‌تری به پوست آسیب برساند، در حالی که UVB باعث آفتاب سوختگی می‌شود. کرم‌های ضدآفتاب طیف گسترده انتخاب کنید که از پوست در برابر هر دوی این اشعه‌ها محافظت می‌کند. در هر بار استفاده باید به اندازه ۳۰ گرم از کرم ضدآفتاب مصرف کنید. لوسیون ضدآفتاب را حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن به پوستتان بمالید. پوست شما نیاز دارد که ضدآفتاب به آن نفوذ کند تا بتواند حفاظت مناسب را دریافت نماید. نمی‌توانید کمی کرم به صورتتان بزنید و بلافاصله بیرون بروید!

کرم را به تمام قسمت‎های پوست که در معرض آفتاب هستند بمالید. حواستان به پشت گردن، شانه‌ها، قفسه سینه، گوش و حتی دست‌هایتان باشد! اطمینان حاصل کنید که هر چند ساعت یک بار آن را تکرار می‌کنید. حتی اگر یک ضدآفتاب، ضد آب هم باشد، می‌تواند با یک حوله پاک شود. اگر در استخر هستید، هر بار که از استخر بیرون آمدید مجددا آنرا تکرار کنید. لب‌ها هم در معرض افتاب سوختگی هستند که می‎توانید از یک بالم لب حاوی SPF استفاده کنید.

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

یک ضد آفتاب طبیعی

کرم‌های ضدآفتاب جدید باعث جذب ویتامین D می‎شوند

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *