روش‎های آسان برای تقویت ناخن‎های شکننده

ناخن‌ها در زیبایی دست نقش زیادی دارند و خیلی از خانم‌ها برای بهتر جلوه کردن دست‌های خود هزینه‌های زیادی صرف می‌کنند. ناخن‎های قوی، سالم و زیبا یکی از ویژگی‎های مهم یک دست زیبای زنانه است. یکی از مشکلات ناخن‌ها، رشد کند یا شکستن ناخن با کوچک‌ترین تماس با اجسام سخت است، در این مطلب می‎توانید روش‌های تقویت ناخن را یاد بگیرید. 

تقویت ناخن

روغن زیتون

روغن زیتون بسیار مغذی و مرطوب کننده است، به آسانی می‌تواند به داخل پوست و ناخن جذب  شود. ناخن‎های خود را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در روغن زیتون نگه دارید. روغن زیتون رایک یا دو بار در هفته استفاده کنید.

لیموترش

مغز و پوست لیموترش نیز در تقویت ناخن‌ها موثر است. نصف لیموترش را پس از آنکه مقداری از آبش را گرفتید ، به ناخنها بمالید و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه دستها را بشویید. لیموترش علاوه بر دوام بخشیدن به ناخن‌ها، لکه‌های سفید روی ناخن را نیز از بین می‎برد.

آب لیمو و نمک دریا

 ۱ قاشق نمک دریا و ۱ قاشق آب لیمو تازه با نصف قاشق از آب گرم مخلوط کنید و ناخن‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه در آن قرار دهید. سپس دست‎ها را بشویید و کرم مرطوب کننده یا روغن‎های طبیعی مثل روغن زیتون، بادام، نارگیل و جوجوبا به ناخن‌ها بمالید. اگر در طول حدود ۲ هفته این درمان را هر روز انجام دهید، ناخن‌های سالم، قوی و خوش رنگ خواهید داشت.

سرکه

اگر ناخن‎های شما تیره و مات شده‎اند، می‎توانید از راهکاری طبیعی کمک بگیرید. تکه ای پنبه را در سرکه سفید خیس کنید و چند بار در روز روی سطح ناخن بکشید.

سیر

ماده طبیعی دیگری که می تواند علاوه بر استحکام، رشد آنها را در زمان کوتاهی تسریع کند سیر است. یک حبه سیر را له کنید و روی ناخن بمالید. این کار را به طور منظم تکرار نمایید تا ناخنی محکم داشته باشید.

زره تخم مرغ

مالیدن زرده تخم مرغ روی ناخن‌ها باعث تقویت ناخن و جلوگیری از شکسته شدن و بریدگی‌های کنار آن می‌شود.

مطالب مرتبط:

روشهای جلوگیری از شکستن ناخن‌ها

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *