روش‌های بیهوشی برای عمل بینی

روش‎های بی‌هوشی که می‎تواند در مورد عمل بینی (Rhinoplasty) استفاده شود شامل بیهوشی عمومی (general anesthesia) و بی‌حسی موضعی با داروهای آرام‌بخش (local anesthesia with sedation) است.

روش‌های بیهوشی برای عمل بینی

انتخاب روش بیهوشی برای عمل جراحی زیبایی بینی توسط جراح بینی و متخصص بیهوشی با توجه به شرایط پزشکی بیمار و اینکه چه نوع جراحی قرار است روی بینی فرد انجام شود و نیز جراحی چقدر پیچیده است یا چقدر زمان می‎برد، انجام می‎گیرد. جراح پلاستیک بینی و تیم بیهوشی بهترین تصمیم را برای بهترین نتیجه در مورد بیمار خواهند گرفت. اما لازم است قبل از عمل جراحی بینی راجع به روش بیهوشی از پزشک جراح خود بپرسید.

بی‌حسی موضعی: این روش معمولا برای جراحی‌هایی که به اصطلاح به صورت سرپایی انجام می‎شود، بیشتر به کار برده می‎شود و برای نواحی خاص و محدودی از بدن کاربرد دارد. دکتر بینی مواد بی‌حس کننده را به بافت اطراف بینی تزریق می‎کند تا درد را حس نکنید. همچنین داروهای خواب‌آور همراه با سرم وریدی به بیمار تزریق می‎شود تا بیمار در طول عمل آرام باشد. این داروها احساس گیجی و خواب آلودگی ایجاد می‎کنند، اما به طور کامل به خواب نمی‎روید. اگر قرار است بی‌حسی موضعی در مورد شما انجام شود، خودتان را آماده کنید چون احتمالا صدای جراحی و انجام تغییرات روی بینی‌تان را خواهید شنید.

بی‌هوشی عمومی: در این روش داروهای بیهوشی از طریق تنفس یا تزریق به رگ معمولا رگ‌های روی دست باعث بیهوش شدن بیمار می‎شود. این نوع بیهوشی کل بدن را تحت تاثیر قرار می‎دهد و بیمار به خواب عمیقی می‌رود. در این روش لوله تنفسی در راه‌ تنفسی بیمار قرار داده می‎شود. اکثر جراحان بینی این روش را برای جراحی بینی ترجیح می‎دهند.

منبع: www.mayoclinic.org 

مطالب مرتبط: 

مراحل عمل بینی

بینی زیبا، بدون جراحی بینی !

عمل بینی گوشتی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *