درمان خانگی برای رفع کک و مک

کک و مک یکی از بیماری‌های پوستی است که در میان اروپایی‌ها، مخصوصا خانم‌های موبور و چشم‌آبی شیوع بیشتری دارد اما بیشتر متخصصان پوست و مو درمان قطعی برای آن سراغ ندارند و معمولا از لیزر برای رفع این مشکل استفاده می‌کنند. ویژگی‌های ارثی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، عدم تعادل هورمون‌های بدن یا کارکرد نامنظم کبد باعث بروز این لکه‌ها می‎شود.

درمان خانگی برای رفع کک و مک

برخی پزشکان معتقدند مهمترین عاملی که باعث ایجاد کک و مک می شود کارکرد نامنظم کبد می باشد. اگر علت کک و مک مشکلات کبدی باشد با مصرف افشره مخلوط پاپریکا که عمل پاکسازی خون و کبد را انجام می دهد می‎توان تمام مشکلات پوستی مخصوصا کک و مک و لک های صورت که مربوط به اختلالات کبدی باشند را برطرف کرد. در اکثر موارد قرار گرفتن زیاد در مقابل آفتاب دلیل بروز کک و مک روی پوست صورت و بدن است. بعضی از افراد به طور ارثی مستعد کک و مک هستند و معمولا همین افراد بعد از قرار گرفتن در آفتاب به راحتی صورت شان پر از کک‌ومک می شود و این دقیقا همان دلیلی است که همه جا، استفاده از ضدآفتاب تاکید می شود. برای برطرف کردن این لکه‌ها در طب سنتی درمان‌های طبیعی و خانگی زیادی وجود دارد که به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

ماسک لیمو ترش

لیمو ترش پوست را سفید می کند و اثر لکه ها را کم می کند. آب لیمو ترش را روی پوست بمالید و پس از دو دقیقه با آب بشویید و خشک کنید. پس از چند روز لکه های کک‌ومک کمرنگ می شوند. ماسک دیگر از ترکیب عسل و آب لیمو ترش و جوانه گندم بدست می آید. این مواد را با هم مخلوط کنید و بصورت خمیری روی پوست بمالید و پس از ۱۰ دقیقه بشویید.

ماسک آلبالو

بعد از تمیز کردن پوست، آب آلبالو را گرفته و آن را روی پوست صورت خود بمالید، به مدت یک ساعت، این عمل را روزی دوبار تا زمانی ادامه دهید که کک‌ومک شما از بین برود. بعد از استفاده از این ماسک صورت را با آب گرم بشویید.

ماسک برنج و هندوانه

کمی برنج را خیس کنید. پس از یک هفته این برنج نرم را آسیاب و با آب هندوانه مخلوط کنید. ماسک به‌دست‌آمده را یک روز در میان و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوستتان بگذارید و آن را با آب ولرم بشویید. این کار می‌تواند لکه‌های کک‌ومک را کمرنگ کند.

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط:

علت و درمان کک و مک

آلودگی هوا باعث ایجاد لکه‌های پوستی می‎شود!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *