فقط با دو ماده طبیعی از چین و چروک‎ها خلاص شوید!

با افزایش سن به مرور پوست قابلیت ارتجاعی خودش را از دست می‎دهد و اولین چین و چروک‎ها ظاهر می‎شود. این یک روند طبیعی است و همه ما دیر یا زود به آن دچار می‎شویم، مگر اینکه بتوانیم از این روند پیشگیری کنیم. در این مطلب تنها با استفاده از دو ماده طبیعی روشی ساده برای جوان سازی پوست به شما یاد می‎دهیم. 

فقط با دو ماده طبیعی از چین و چروک‎ها خلاص شوید!

تنها چیزی که شما نیاز دارید دو ماده طبیعی است که در هر آشپزخانه‎ای پیدا می‎شود. با این دو ماده می‎توانید چین و چروک‎ها را به راحتی برطرف کنید، پوستتان را سفت کنید و دوباره جوانی و شادابی را به پوستتان برگردانید.

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ حاوی موادی است پوست را سفت می‎کنند به همین دلیل از بروز چین و چروک و افتادگی پوست جلوگیری می‎کند.

خیار

خیار سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C و K است که می‎توانند رادیکال‎های آزاد را که باعث چین و چروک و پیری پوست می‎شوند را از بین ببرند. خیار حاوی ماده‎ای به نام سیلیس است که با چین و چروک پوست مبارزه می‎کند و به بافت پوست استحکام می‎بخشد.

برای تهیه این ماسک خانگی نصف یک خیار را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا کاملا یکدست شود. بعد این مخلوط را از یک صافی عبور دهید تا آب خیار باقی بماند. سفیده یک عد تخم مرغ را با آب خیار خوب مخلوط کرده و هم بزنید. ماسک ضد پیری شما آماده است. مقداری از این ماسک را به هر قسمتی از پوست که احساس می‎کنید نیاز دارد کمی سفت شود بمالید و اجازه دهید ۱۵ دقیه بماند. سپس با آب سرد بشویید. ۱ یا ۲ بار در هفته از این ماسک استفاده کنید تا نتایج شگفت انگیز آن را ببینید.

منبع: healthyfoodteam

مطالب مرتبط:

تغذیه برای جوان سازی پوست صورت

کاربرد لیزر در جوان سازی پوست

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *