طی روزهای اخیر اخبار ضد و نقیض زیادی راجع به نوشیدنی انرژی‌زای ردبول (Red Bull) و استفاده از اسپرم گاو در این نوشیدنی به گوش می‌رسد و سرگردانی نسبت به مصرف یا عدم مصرف این نوشیدنی‌ در مردم ایجاد شده است. 

ردبول ردبول ردبول (Red Bull) تایلندی مورد تایید نیست! red bull

به گزارش خبرگزاری ایسنا دکتر هدایت حسینی مدیر کل نظارت بر فرآوده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در این باره توضیحاتی ارائه کرده است. دکتر حسینی با بیان اینکه نوع اتریشی این محصول دارای پروانه بهداشتی ورود معتبر بوده و از سال ۱۳۸۴ ثبت شده است، گفت: این محصول با محتویات آب، شکر، تورین، کافئین، اینوزیتون و گلوکونودلتا لاکتون با ضابطه‌های جدید نوشیدنی انرژی‌زا کاملا منطبق است و استفاده منطقی از آن مانعی ندارد. برچسب اصالت و برچسب فارسی نویس علاوه بر جمله made in Austria که بر روی بسته بندی این نوشیدنی وجود دارد، می‌تواند اطمینان بخش انتخاب صحیح مصرف کننده باشد.

دکتر حسینی د‌‌ر توضیح بیشتر د‌‌ر خصوص نوشابه انرژی‌زای ردبول با بیان اینکه نوع تایلند‌‌ی این نوشابه انرژی‌زا به‌صورت قاچاق وارد‌‌ کشور می‌شود‌‌، نسبت به استفاد‌‌ه از آن هشد‌‌ار د‌‌اد‌‌.  مشخصه انواع قاچاق و تقلبی این محصول را عدم رویت هر یک از موارد یاد شده و همچنین جمله made in Thailand دانست که بر روی قوطی نوشیدنی‌های مذکور درج می‌شود.

منبع: www.isna.ir

مطالب مرتبط: 

نوشابه‎های قند دار باعث بیماری قلبی می‎شود

نوشابه‌های رژیمی و لاغری

اگر تری گلیسیرید دارید از این غذاها پرهیز کنید