bراه های طبیعی درمان سردرد · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
راه های طبیعی درمان سردرد

بیشتر افرادی که دچار سردرد می شوند برای درمان سریع این مسئله به خوردن انواع مسکن ها روی می آورند در صورتی که این کار عوارض جبران ناپذیری دارد.

سردرد

راه های درمان طبیعی سر درد

نوشیدن مقدار زیادی آب می تواند سر درد شما را تسکین دهد. چای گیاهی هم در تسکین سر درد بسیار موثر است. انواع چای مانند نعناع و بابونه از مواردی است که در تسکین سر درد موثر است.
چند حرکت ورزشی مثل آهسته دویدن، پیاده روی تند، شنا و غیره می تواند گردش خون را تقویت و در غلبه بر سر درد تاثیرگذارزیادی داشته  باشد.
استفاده از کمپرس سرد نیز بسیار مفید است. یک تکه پارچه نرم را با آب سرد مرطوب و آن را بر روی پیشانی خود بگذارید این راهی برای تسکین درد میباشد.
خنده درمانی هم در از بین رفتن سر درد موثر باشد. تماشای فیلم کمدی و خواندن کتاب های طنز نیز بسیار مفید است.
استراحت و خواب کافی هم در این موارد بسیار موثر است. متخصصان به افرادی که دچار سر درد می شوند توصیه به داشتن خواب کافی می کنند که می تواند در کاهش استرس هم مفید باشد.
علاوه بر موارد فوق سعی کنید از غذاهایی که منیزیم و کلسیم بالا دارند استفاده کنید که این دو مواد معدنی در کاهش علائم و نشانه های تنش و استرس مرتبط با سر درد مفید هستند. مواد غذایی مانند کلم بروکلی، لوبیا، شیر سویا، آجیل، اسفناج و غیره سرشار از منیزیم هستند.

منبع : نمناک

مطالب مرتبط :

سر درد همراه چشم درد

شایعترین سر درد های میگرنی

اطلاعات پزشکی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *