راه حل‌هایی برای درمان خستگی چشم

راه حل‌هایی برای درمان خستگی چشم

بعد از یک روز سخت کاری و بودن در فضای بیرون از خانه و زیر نور آفتاب یا ساعت‌های طولانی خیره ماندن به صفحه مانیتور ممکن است دچار خستگی و قرمزی چشم‌ها شوید. در این مطلب چند درمان خانگی برای حل این مشکل بیان شده است تا اگر در پایان روز چشمانتان خسته است یا پلک‌هایتان ملتهب است آنها را به کار گیرید. 

کمپرس بابونه: بابونه را دم کنید و بعد از صاف کردن آن اجازه دهید در یخچال خنک شود. دو عدد پارچه نخی تمیز را در آن خیس کنید و آب اضافی آن را بگیرید و برای ۱۰ دقیقه روی چشمانتان بگذارید. بابونه درمان مناسبی برای میگرن و سردردهای عصبی هم هست. وقتی سردرد دارید می‌توانید با روغن گیاه بابونه پیشانی خود را ماساژ دهید. 

راه حل‌هایی برای درمان خستگی چشم

کمپرس چای سیاه: ۲ قاشق غذاخوری چای سیاه را در مقدار کمی آب جوش دم کنید و اجازه دهید نیم ساعت باقی بماند. بعد آن را صاف کنید. پارچه ای را به آن آغشته کرده و به مدت ۱۰ دقیقه روی چشمانتان بگذارید.

برش خیار: چشمانتان را ببندید و برشی از خیار روی چشمانتان بگذارید و برای ۱۵ دقیقه استراحت کنید. این کار باعث از بین رفتن سیاهی اطراف چشم شده و خستگی و سرخی چشم را برطرف می‌کند. 

شستشو با آب خنک: ساده‌ترین راه درمان خستگی چشم این است که بعد از یک روز سخت کاری صورت و چشمانتان را با آب خنک بشویید. اما اگر نمی‌توانید کل صورت را آب بزنید یخی را داخل دستمال گذاشته و چند دقیقه‌ای روی چشمانتان بگذارید.  

سیب‌زمینی: اگر زیر چشمانتان سیاه شده ورقه‌های نازکی از سیب‌زمینی خام را به مدت ۱۵ دقیقه روی چشمانتان بگذارید. 

منبع: مجله پیام سلامتی

مطالب مرتبط: 

۳ تمرین مفید برای رفع خستگی چشم

عینک آفتابی، سایبانی برای محافظت از چشم

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *