راه‌های کاهش وزن بعد از ۳۰ سالگی

هرچه سن‌تان بالاتر می‌رود، نه تنها حفظ حجم عضلانی برایتان سخت‌تر می‌شود بلکه سوزاندن چربی هم به امری طاقت‌فرسا تبدیل خواهد شد. در این مطلب چند روش عالی و ساده برای کاهش وزن بعد از سن ۳۰ سالگی بیان شده است. 

راه‌های کاهش وزن بعد از 30 سالگی

کلسیم مصرف کنید

در یک مطالعه، افزایش میزان مصرف کلسیم در بین شرکت‌کنندگانی که قبلا مواد مغذی به قدر کافی مصرف نکرده بودند در مقایسه با کم کردن میزان کالری، به کاهش بیشتر وزن منتهی شد. محققان به این نتیجه رسیدند که این مسئله به خاطر وجود مکمل کلسیم بوده که به کاهش اشتهای زنان برای خوردن غذاهایی با چربی بیشتر کمک کرده است.

غذاهای تند بخورید

غذاهای تند اثر گرمایی بر بدن می‌گذارند و می‌توانند در حد مختصری روند متابولیسم را افزایش دهند. با افزودن سس پرادویه سالسا به غذای تند و یا مقداری فلفل به رژیم غذایی‌تان، می‌توانید در متابولیسم‌تان تغییراتی ایجاد کنید. با همه این‌ها، این همه کار برای افزایش متابولیسم و کاهش وزن نیست. شما با نتایج مختصری روبه‌رو خواهید شد اما همین موفقیت‌های کوچک هم به شما کمک خواهد کرد.

حرکات کاردیو را فراموش نکنید

با این‌که میزان تمرینات استقامتی خود را افزایش داده‌اید، اما نکته مهم اینجاست که حتما حرکات کاردیو را هم چاشنی کار کنید؛ چرا که باعث افزایش متابولیسم شما می‌شوند. برای تمرینات قلبی‌عروقی باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته برای آن وقت بگذارید اما توصیه ما این است که سعی کنید آن را به ۲۲۰ دقیقه در هفته برسانید.

صبح‌ها ورزش کنید

تحقیقات نشان می‌دهد ورزش کردن هنگام صبح و پیش از خوردن هر چیزی باعث می‌شود بدن‌تان چربی بیشتری سوزانده و مانع از افزایش وزن شود. البته چند هفته‌ای طول می‌کشد تا این مسئله برایتان عادی شود، بنابراین بهتر است اوایل کار ساعت را روی زنگ گذاشته و برنامه‌تان را آغاز کنید.

هر چند ساعت یک‌بار چیزی بخورید

برای آنکه میزان سوزاندن کالری در بدن‌تان به شکل مؤثری انجام پذیرد، بهتر است هر چند ساعت یک‌بار چیزی بخورید تا سوخت مورد نیاز بدن‌تان را تأمین کنید. متابولیسم بدن ما در سنین بعد از ۲۵ سالگی در هر دهه حدود ۱ تا ۲ درصد کاهش می‌یابد. متخصصان عقیده دارند بهترین راهکار به منظور رویارویی با این وضعیت این است که در طول روز هر چند ساعت یک‌بار وعده‌های غذایی مختصر بخورید. این کار باعث می‌شود روند متابولیسم، روند پرکاری باشد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

آیا دستگاه‌های کاردیو واقعا به کاهش وزن کمک می‎کنند؟

کالری روزانه مورد نیاز بدن برای کاهش وزن

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *