bراه‌های عجیب و آسان برای جوان سازی پوست! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
راه‌های عجیب و آسان برای جوان سازی پوست!

اگر متوجه چین و چروک‌هایی در پوست صورت‌تان شده‌اید و در جستجوی پزشک متخصص پوست و مو برای استفاده از محصولات زیبایی و جوان سازی پوست هستید یا حتی تصمیم دارید به پزشک زیبایی برای جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک مثل لیفت صورت مراجعه کنید. به شما توصیه می‌کنیم این مطلب را بخوانید. در این مطلب راه‌های ساده‌ای برای کاهش چین و چروک‌ها و پیشگیری از آنها مطرح شده است. 

جوان سازی پوست

۱- به پشت بخوابید: طرز خوابیدن افراد تاثیر زیادی در ایجاد چین و چروک روی صورت دارد. وقتی روی صورت یا به پهلو می‌خوابید صورت فشرده می‎شود و چروک‌های ریزی ایجاد می‎شود و چون این کار هر شب تکرار می‎شود. این چروک‌ها به مرور عمیق می‎شود. بهترین راه برای جلوگیری از چروک صورت این است که به پشت بخوابید.

۲- کرم حاوی ویتامین C استفاده کنید: اطلاعات پزشکی نشان می‌دهد کرم‌های حاوی ویتامین C باعث افزایش کلاژن سازی پوست و در نتیجه جوان سازی پوست صورت می‎شوند. همچنین از پوست در برابر اشعه مضر آفتاب محافظت کرده و لکه‌های تیره پوست را از بین می‌برد. می‌توانید از کرم‌های حاوی اسکوربیک اسید هم استفاده کنید.

۳- اخم نکنید: به حالت چهره‌تان دقت کنید. گاهی اوقات برایمان به صورت عادت در می‌آید که اخم کنیم یا چین و چروک‌هایی موقع صحبت کردن به صورت بیندازیم. تمام این خطوط به مرور تبدیل به خطوط عمیق و چروک دائمی روی پوست صورت می‎شود. اگر چشم‌تان ضعیف است حتما از عینک استفاده کنید به جای اینکه برای بهتر دیدن چشم‎ها را جمع کنید و پوست اطراف چشم را چروک کنید.

۴- صورت‌تان را زیاد نشوئید: چربی طبیعی سطح پوست تا حدودی از پوست در برابر پیر شدن و چین و چروک محافظت می‌کند. وقتی بیش از حد در طول روز صورت را بشویید این لایه چربی از بین می‌رود. سعی کنید حتما از صابون‎های حاوی مواد مرطوب کننده برای شستن پوست صورت استفاده کنید و بعد از شستشو از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط:

توصیه‌های برای جوانسازی پوست

۵ عادت بد که باعث پیری پوست می‌شوند

استفاده از کرم‌ها برای جوان سازی پوست

کاربرد لیزر در جوان سازی پوست

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *