راه‌هایی که رابطه جنسی شما را بهتر می‌کند!

رابطه جنسی یکی از بخش‌های مهم زندگی زناشویی است. تحقیقات روانشناسان نشان می‎دهد زوج‎هایی که رابطه جنسی خوبی با هم ندارند بیشتر در معرض مشکلات خانوادگی و طلاق قرار دارند. زوج‌ها با دانستن نکات و یاد گرفتن مهارت‌هایی می‎توانند رابطه‌ جنسی‌شان را بهتر کنند. در این مطلب این نکات را به صورت پرسش و پاسخ‎هایی مطرح کرده‌ایم. 

رابطه جنسی

آیا همسران باید همزمان به ارگاسم برسند؟

کمتر از ۱۵ درصد زوج‌ها به طور همزمان ارگاسم می‎شوند. کنترل همزمان ارگاسم برای همسران تقریبا غیرممکن است و تلاش برای رسیدن به آن تنها باعث افزایش استرس شده و یک فشار مضاعف به شما تحمیل کند که نتیجه آن غالبا چیزی جز ناامیدی نیست. ارگاسم همزمان چیز خوبی است اما واقعا نادر است. بنابراین به جای اینکه برای آن تلاش کنید سعی کنید فقط در طول رابطه احساس خوبی داشته باشید و لذت ببرید.

درست است که وانمود کنید به ارگاسم رسیده‌اید؟

ممکن است فکر کنید این مهربانی شماست که وانمود کنید به ارگاسم رسیده اید. چه اشکالی دارد اگر همسرتان احساس بهتری داشته باشد؟ اولین اشکال این است که این موضوع به صورت یک عادت بد در می‎آید که شما از لذت بردن محروم شوید و دومین اشکال این است که شما تصور اشتباه به شریک زندگیتان منتقل میکنید. با گذشت زمان و ترویج این تصور غلط نارضایتی جنسی بالا می‌رود. 

برای رابطه جنسی باید زمان بندی منظم داشته باشیم؟

در آغاز ازدواج ممکن است این کار خوب به نظر برسد، اما در نهایت شکست میخورد. هر زمان که ضروری به نظر می‌رسد باید رابطه جنسی داشته باشید و این به برنامه ربطی ندارد. این موضوع مانند تعطیلات نیست که بتوان برای آن برنامه‌ریزی منظم انجام داد.

آیا رختخواب جای مناسبی برای صحبت‎های روزمره و کاری است؟

بسیاری از زوج‌ها زمان کافی برای با هم بودن در طول روز را ندارند. به همین دلیل مجبور هستند درباره برخی مسائل کاری یا زندگی روزمره در رختخواب با یکدیگر صحبت کنند که این واقعا برای رابطه زناشویی‌شان خوب نیست. برای بهبود زندگی خود بهتر است یک تصمیم آگاهانه درباره این مسئله بگیرید و اگر نیاز است در طول روز از طریق تلفن و یا ایمیل با هم در تماس باشید تا بتوانید مسائل را با هم درمیان بگذارید. اما رختخواب را برای اینکار در نظر نگیرید.

تمیز و مرتب بودن اتاق خواب رابطه جنسی را بهتر می‌کند؟

اگر فکر می‌کنید در یک اتاق خواب به هم ریخته و پر از گرد و غبار با انبوه لباسهای درهم می‌توان با آرامش به رابطه جنسی پرداخت، باید طرز فکرتان را تغییر دهید. اتاق خواب باید فضای آرامش بخش باشد و این می‌تواند در خلق و خوی شما هنگام رابطه جنسی تاثیر مثبت بگذارد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

فواید رابطه‌جنسی برای سلامتی!

این عوامل باعث کاهش میل جنسی می‎شوند

چند بار رابطه جنسی در هفته خوب است؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *