bراه‌هایی برای جوان ماندن پوست · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
راه‌هایی برای جوان ماندن پوست

راه‌هایی برای جوان ماندن پوست

متخصصان می‌گویند بهترین راه برای سالم و جوان ماندن پوست محافظت کردن از آن در برابر نور خورشید و سیگار نکشیدن و در مراحل بعد تمیز کردن و مرطوب کردن پوست است.

بسیاری از مردم به تاثیر محافظت از نور خورشید در جوان ماندن پوست آگاه نیستند. در عوض فکر می‌کنند استفاده روزانه از مرطوب کننده، رژیم غذایی سالم، نوشیدن مقدار زیادی آب و ماساژ صورت برای جوان ماندن پوست کافی است.

راه‌های جوان ماندن پوست

برای داشتن پوستی جوان:

۱- از پوستتان در برابر آفتاب محافظت کنید. در معرض آفتاب قرار گرفتن نه تنها باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان پوست می‌شود بلکه الاستین پوست را تحت تاثیر قرار داده و باعث ایجاد چین و چروک می‌شود.

۲- سیگار نکشید. سیگار کشیدن باعث کاهش تولید کلاژن در پوست می‌شود. همچنین از رسیدن اکسیژن و مواد مغذی به پوست جلوگیری می‌کند که در نتیجه پوست زودتر پیر می‌شود.

۳- پوستتان را مرتب تمیز کرده و مرطوب کننده استفاده کنید. اگر قبل از خوابیدن مواد آرایشی را از روی پوست پاک نکنید به پوست آسیب زیادی وارد می‌شود. تمیز کردن پوست بخش مهم مراقبت از پوست است زیرا آلودگی و باکتری‌ها را از روی پوست برمی‌دارد. با آب ولرم و یک صابون ملایم صورت رابشویید و خشک کنید سپس مرطوب کننده استفاده کنید. 

۴- به کیفیت خوابتان توجه کنید. نداشتن خواب کافی باعث می‌شود خسته و پیرتر به نظر برسید. اگر فعالیت فیزیکی کافی داشته باشید استرس شما کمتر می‌شود و خستگی ناشی از ورزش باعث می‌شود خواب خوبی داشته باشید. شنا کردن و یوگا از راه‌های خوب برای افزایش کیفیت خواب هستند. 

۵- ورزش‌های هوازی باعث افزایش میزان اکسیژن در گردش خون می‌شوند و باعث سالم و جوان ماندن پوست می‌شوند. 

بیشتر بخوانید